Geir Løding i idrett- og friluftsavdelinga har ansvaret for å plassere ut benkene. I år kommer det nye benker i tilknytning til fire turområder. - Nå er de på tur ut, sier han. Foto: Fauske kommune
Geir Løding i idrett- og friluftsavdelinga har ansvaret for å plassere ut benkene. I år kommer det nye benker i tilknytning til fire turområder. - Nå er de på tur ut, sier han.

Ut med benkeforslag

Fauske kommune setter ut benker i nye turområder.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: I vinter etterlyste Fauske kommune forslag om hvor benkene kunne plasseres. Nå har avgjørelsen falt.

- Det kom mange gode forslag. Men flere av dem ligger dessverre på områder som er så fjerntliggende at det ikke er mulig å få til et godt nok system for utplassering og henting før og etter sesong, sier Bent Sollund i idrett- og friluftsavdelinga.

Fire nye

Geir Løding jobber nå i disse dager med å plassere benkene på de nye stedene, som på mange måter er nære turområder for lokalbefolkningen.

Det blir satt ut i Nordvika i forbindelse ved badeplassen i Valnesfjord. Det blir også satt en på Starumøyra på Finneid, en i støtta ved Furulund i Sulis og en i Gryttingveien i Hauan på Fauske.

- Vi tar vare på alle forslagene og ser på muligheten til å sette ut enda flere benker til neste sesong, sier Sollund.

Powered by Labrador CMS