Knut og Toril Sivertsen har blant annet satt opp skilt som dokumenteter det samiske kulturlandskapet på Saltfjellet. Foto: Lars Olav Handeland
Knut og Toril Sivertsen har blant annet satt opp skilt som dokumenteter det samiske kulturlandskapet på Saltfjellet.

Tilskudd til arbeidet med pitesamisk historie

Knut og Toril Sivertsen i Beiarn får penger til å fortsette arbeidet med å registrere pitesamisk historie.

Publisert Sist oppdatert

Sametingsrådet har tildelt tilskudd på til sammen kr. 2,4 millioner kroner til mange ulike kulturverntilskudd i Nord-Norge og Trøndelag

Sametingsrådet har også i år støttet Knut og Toril Sivertsens mangeårige arbeid med å dokumentere og formidle pitesamisk historie. De har mottatt 48.000 kroner til registrering av pitesamiske kulturminner i Saltfjellet- Svartisen nasjonalpark.

- Det er viktig for den pitesamiske revitaliseringen at kulturminnene registreres og gjøres kjent, sier sametingsråd Hans Ole Eira.

Powered by Labrador CMS