UTSLÅTTE TENNER. To menn i 20-årene havnet i flere slåsskamper på Rognan natt til søndag. Foto: Helge Simonsen
UTSLÅTTE TENNER. To menn i 20-årene havnet i flere slåsskamper på Rognan natt til søndag.

Til sykehus etter slåsskamp på Rognan

En mann er fraktet til Nordlandssykehuset for observasjon etter slåssing i Rognan sentrum.

Publisert Sist oppdatert

SALTDAL: De var to menn i 20-årene som var involvert i flere episoder natt til søndag.

Klokka 23.47 fikk politiet en opprigning av en mann som var blitt slått ned, som samtidig ga klar beskjed om at han skulle finne og banke opp vedkommede som sto bak handlingen.

Det ble også bekreftet av en vakt på Strøket, og det ble sendt patrulje til Rognan.

- Et kvarter over midnatt ringer samme mann på igjen, og han var slått ned nok en gang. Denne gangen med flere tenner slått ut, sier operasjonsleder Ivar Bo Nilsson i Salten politidistrikt.

Det viste seg at mannen som hadde ringt etter å ha blitt slått ned, hadde vært ufin med den andre på et gatekjøkken, og det hele hadde startet der.

- Mannen med utslåtte tenner er fraktet til sykehus for observasjon, og den andre har fått pålegg om å holde seg hjemme, sier Nilsson til Saltenposten.

Powered by Labrador CMS