BLIR I SPRINT. Joakim Moen Lund var ønsket av Stålkameratene resten av sesongen, men takket nei til Mo-lagets henvendelse. Arkivfoto: Espen Johansen
BLIR I SPRINT. Joakim Moen Lund var ønsket av Stålkameratene resten av sesongen, men takket nei til Mo-lagets henvendelse. Arkivfoto: Espen Johansen

Takket nei til utlån

Opprykksjagende Stålkameratene ville låne Sprints kaptein Joakim Moen Lund ut sesongen, men spilleren selv takket nei.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: - Vi som klubb har ikke noe problem å slippe spillere. Vi er ikke i en situasjon der vi kjemper om opprykk selv. Men vi er veldig fornøyd med at han er lojal og viser gode holdninger, sier sportslig leder i Fauske/Sprint, Ståle Pettersen.

Kapteinstakter

Han presiserer at det i dette tilfellet var helt og holdent opp til spilleren selv.

- Det er fine takter fra en kaptein. Spillerne skal kunne tenke på seg selv også, og vi lag ingen føringer her, sier Pettersen videre.

Det var snakk om et lån for resten av sesongen.

Setter pris på det

- Det ville vært greit for oss slik situasjonen er. Klubben setter umåtelig stor pris på at han velger å bli værende, og fullfører sesongen laget har startet på. Dette er et eksempel til etterfølgelse, sier han.

Powered by Labrador CMS