UKM fylkesmønstring 2019UKM 2019 Forestilling 2.
UKM fylkesmønstring 2019Slipen Scene på Rognan.
UKM fylkesmønstring 2019To blide 16-åringer i sekretariatet, Tiril Pettersen og Charlotte Isaksen fra Rognan syntes UKM er artig.
UKM fylkesmønstring 2019Tre forventningsfulle ungdommer Bror Axel Olsen (15) Meløy, Ingrid Gerhardsen (16) Steigen og Emma Snoen (15) Bodø var veldig spente og gledet seg.
UKM fylkesmønstring 2019Ivrige tilhørere på første benkerad Johanna og Dina fra Rognan, Tuva og Sunniva fra Gildeskål og Theo og Carl fra Meløy.
UKM fylkesmønstring 2019Representanter fra arrangørfylket Nordland, Cathrine Schjem, Merete Hasselbergsen, Mette Jordal-Brobach og Stig Løvseth. De syntes de hadde et interessant arbeid og at det var flott med alt ungdommelig engasjement.
UKM fylkesmønstring 2019UKM 2019 Forestilling 2, åpningsnummer.
UKM fylkesmønstring 2019UKM 2019 Forestilling 2.
UKM fylkesmønstring 2019UKM 2019 Forestilling 2.
UKM fylkesmønstring 2019UKM 2019 Forestilling 2.
UKM fylkesmønstring 2019UKM 2019 Forestilling 2.
UKM fylkesmønstring 2019UKM 2019 Forestilling 2.
UKM fylkesmønstring 2019UKM 2019 Forestilling 2.
UKM fylkesmønstring 2019UKM 2019 Forestilling 2.
UKM fylkesmønstring 2019UKM 2019 Forestilling 2.
UKM fylkesmønstring 2019UKM 2019 Forestilling 2.
UKM fylkesmønstring 2019UKM 2019 Forestilling 2.
UKM fylkesmønstring 2019UKM 2019 Forestilling 2.
UKM fylkesmønstring 2019UKM 2019 Forestilling 2.
UKM fylkesmønstring 2019UKM 2019 Forestilling 2, siste nummer.
UKM fylkesmønstring 2019Fullsatt sal på Slipen Scene under UKM 2019.
UKM fylkesmønstring 2019Kultursti start i kunstgalleri Slip1 med sang av Mina Johnsen (12) fra Mosjøen.
UKM fylkesmønstring 2019Elevarbeider i kunstgalleriet.
UKM fylkesmønstring 2019Pop-up dans ved REMA.
UKM fylkesmønstring 2019Pop-up dans ved Coop
UKM fylkesmønstring 2019En flott danseoppvisning av Rognan skolene i ”Gata”.
UKM fylkesmønstring 2019Nok en pop-up konsert i en av foretningene, Runa og Aurora fra Andenes.
UKM fylkesmønstring 2019Julia Furebotten og Henrikke Nymo fra arrangementskomiteen var meget godt fornøyde med arrangementet. Alt har godt veldig bra, - så langt, sa de.
UKM fylkesmønstring 2019Camilla Olsen og Eva Ruth Spørck fra Saltdal kommunes kulturavdeling var meget fornøyde med UKM 2019: ”Dette er artig. Mange glade ungdommer er det, og da blir også vi glade” sa de. De sa at Kulturstien er helt og holdent ungdommenes ide og gjennomføringen er også deres ansvar, veldig bra!
UKM fylkesmønstring 2019Dans på hotellet.
UKM fylkesmønstring 2019Sang på hotellet av Frida Kristin Johansen (16) fra Sømna.
UKM fylkesmønstring 2019Dans av de serbiske elevene på hotellet.
UKM fylkesmønstring 2019Dans av de serbiske elevene på hotellet.
UKM fylkesmønstring 2019De serbiske elevene fra byen Nis i Serbia. Serberne hadde sin første tur til Norge, og de syntes det var et vakkert land. De sa at oppholdet var svært så hyggelig og at de var beæret over å ha fått kommet til Rognan og UKM 2019.
UKM fylkesmønstring 2019Elever fra Rognan sammen med de serbiske gjestene fra Nis. Elevene fra Rognan er fra venstre nr. 1, 2, 3, 6 og 8, Ingrid, Nora, Laura, Maja og Gabriel. De norske elevene sa de hadde det veldig artig sammen med serberne og at de var hyggelige folk

Se bilder fra UKM fylkesmønstring på Rognan

Et fyrverkeri av sang, dans og musikk var hva vi opplevde i Saltdal lørdag formiddag under UKM 2019.

Publisert Sist oppdatert

Det er bare å gi seg over for all den livsglede og genuine interesse for faget sitt som ungdommene utstrålte gjennom sine opptredener.

Rundt tre hundre ungdommer fra Bindal i sør til Andøy i nord, i ungdoms- og videregående skole alder hadde denne helgen satt seg stevne på Rognan for å gjennomføre Ungdommens Kulturmønstring.

Vi har tatt turen til Slipen Scene på Rognan for å overvære Forestilling 2, som det heter i programmet, og skoleelevenes prestasjoner. Et yrende liv utspiller seg i og utenfor Slipen Scene i tiden før forestillingen begynner. Engasjerte ungdommer haster i alle retninger til hver sine gjøremål, både med og uten instrumenter. Salen fylles sakte opp med et ungdommelig publikum, men også med mange voksne. Alle venter spent på første sceneopptreden.

Og så braker det løs bokstavelig talt. En dansegruppe åpner ballet med fart, trøkk og rytme til taktene fra fengende musikk. Dette ser bra ut, og fortsettelsen skuffer ikke. Nummer etter nummer nærmest passerer revy på scenen, det er vakker solosang med gitar, duett med gitar og bass, mer dans, rock, foto-show og film, alt dyktig ledet av en elev fra Rødøy, konferansier Sander Bang. Han gir ordet konferansier et helt nytt begrep med sin glimrende måte å takle oppgaven på. Scene-skiftene skjer presist og profesjonelt fra Slipens lyd- og lys folk.

Og for noen prestasjoner fra ungdommenes side, ikke til å tro at alle er amatører i ungdoms- og videregående skoler. Så vanket det da også stor og langvarig applaus etter alle prestasjonene. Programpostens halv-annen time gikk så alt for fort i musikalsk og kunstnerisk selskap med skoleungdommene.

Så er det ut i dagen igjen. Nå skulle det være kultursti gjennom hele Rognan med innlagte pop-up konserter og minikonserter. Det ble en artig opplevelse med start i kunstgalleriet i Slipen1 og finale på hotellet. Underveis var kulturstien innom flere av foretningene på Rognan der det var performances av deltagerne på UKM 2019. Publikum og de handlende så ut til å like denne "forstyrrelsen" i lørdagshandelen.

En flott danseopptreden i "Gata" med elever fra Rognan skolene var en høydare under kulturstien. Grand finale ble det på hotellet med flere enkeltopptredener, og til slutt et dansenummer av tilsvarende skoleelever fra Nis i Serbia. De var meget flinke. Et hyggelig bekjentskap fra Rognans serbiske vennskapsby var de også.

Powered by Labrador CMS