UNDERHOLDT. Evelyn Tveit var en av de som underholdt med vakker sang fra den originale scenen i Rognan sentrum på lørdag.
UNDERHOLDT. Evelyn Tveit var en av de som underholdt med vakker sang fra den originale scenen i Rognan sentrum på lørdag.

Markedsdager i pøsregn

Regnværet til tross, folk støttet opp om det første høstmarkedet på Rognan.

Publisert Sist oppdatert

SALTDAL: Regnet øste jevnt ned fra en tung og grå septemberhimmel. Men det hindret ikke folk i å støtte opp om det aller første høstmarkedet som ble arrangert på Rognan på lørdag.

Det er handelsstanden som har slått seg sammen og blitt enige om å satse på et arrangement mellom Rognandagan og jul som kan øke aktiviteten i sentrum.

Musikk og mat

Fra den originale scenen som er en traktorhenger lesset med både tørrhøy og stabler med ved, underholdt unge lokale artister.

Blant dem var Evelyn Tveit, May Helene Halvorsen, Sanna Lian og Kristine Ebbesen, de to første med sang og de to siste på fløyte. Det er ikke vanskelig å høre at bygda fortsetter å oppfostre talenter.

Tak over gata

Over gata var det hengt opp stykker med presenning for å skape noen tørre soner som folk kunne rømme innunder. Og sult skulle ikke være et problem. Grillet laks, fiskesuppe, friske grønnsaker, møsbrømlefse og steinovnsbakt brød fristet. I tillegg var det traktor og ATV-utstilling, bil og båt, sløydprodukter og husflid.

- Vi ønsker et bredt utvalg og flest mulig lokale utstillere, sier Børre Fridtjofsen i komiteen fra handelsstanden.

Målte krefter

Salten Brann hadde møtt opp i sentrum med brannbilen, som en del av brannvernuka. De delte ut brannhjelmer og andre effekter til barna og fortalte om brannsikkerhet og brannbilens fasiliteter.

Det mest populære innslaget var traktorpulling, der det ble målt hvilken traktor i bygda som er den sterkeste. Primitiv underholdning av beste sort.

Hvem som vant, kan du lese om i Saltenposten på tirsdag.

Powered by Labrador CMS