JULESTEMNING. Det meldes om fint vintervær fram mot helga, da kan det bli mildere, ifølge meteorologene. Foto: Maria E. Trondsen
JULESTEMNING. Det meldes om fint vintervær fram mot helga, da kan det bli mildere, ifølge meteorologene.

Julestemning fram mot adventshelga

Det blir snø og kaldt fram til helga. Deretter endrer været seg, ifølge meteorologene.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Yr melder om snø og kaldt vær i Indre Salten fram til helga. Deretter skal det bli mildere.

Mandagens varsel for Nordland er bris mellom sørøst og sørvest, opp i frisk bris på kysten. Det skal bli snø- og regnbyger, vesentlig i ytre strøk. En liten mulighet for lokal torden på kysten i nord. Temperaturen på Fauske ligger på rundt 3 minusgrader.

Vinterkulda

På tirsdag skal det ifølge Yr bli vest og nordvest bris, i nord opp i stiv kuling og sluddbyger eller snøbyger. Onsdag ser det ut til å bli kaldere, opp mot 8 minusgrader på Fauske om kvelden, og skiftende bris, i nord vestlig og muligens kuling på kysten i Nordland.

Kulden holder seg torsdag og fredag, og her kan vi også få gløtt av sol.

Julestemning i fare

Men adventshelga kan julestemninga forsvinne, i hvert fall utendørs. Lørdag ser det ut til å bli mildere, og fra midt på dagen kan det hende det blir regn, men temperaturene holder seg på så vidt over nullpunktet, så det kan like gjerne falle ned som snø eller sludd.

Skal vi stole på Yr sitt langtidsvarsel, ser det ut til å bli kaldere over helga igjen.

Powered by Labrador CMS