GRATIS. Det blir både underholdning og god mat når Røkland blandakor er vertskap. Her fra en konsert de hadde på Rognan samfunnshus i oktober. Arkivfoto: Lars-Martin Hunstad
GRATIS. Det blir både underholdning og god mat når Røkland blandakor er vertskap. Her fra en konsert de hadde på Rognan samfunnshus i oktober. Arkivfoto: Lars-Martin HunstadPÅ NORSK. Røkland blandakor skal også synge på festen.

Inviterer til eldrefest med humor, sang og mat

Røkland blandakor skal lørdag ha sin årlige pensjonistfest. På menyen står god mat, humor, sang og dans.

Publisert Sist oppdatert

SALTDAL: Pensjonistfesten på Rusånes ungdomshus er av det populære slaget. Det er alltid fullt hus og stor stemning, og på toppen av det hele gratis for gjestene.

Tradisjon

For det spreke koret har dette blitt en tradisjon som de setter stor pris på, og de gleder seg til å synge og varte opp bygdas eldre garde.

- Dette er en populær fest og et artig arrangement også for koret. Alle sangerne bidrar med sitt og vi gleder oss veldig, sier korets leder, Karen Marie Mindrum.

Loddsalg

Mindrum har ikke sett bidragene som skal framkalle latter hos publikum, men hun har hørt fra sikre kilder at det er gode innslag.

- I tillegg til sketsjene blir det både snitter, kaker, allsang, sang og dans med Saltdal trekkspillklubb. Og selvsagt loddsalg med flotte premier, sier lederen.

Gratis og sosialt

Pensjonistfesten er gratis og starter klokka 18.30 førstkommende lørdag på Rusånes.

Da kommer det pensjonister fra hele bygda for å treffes i god selskap der de både kan prate, spise godt og få trimmet lattermusklene.

Powered by Labrador CMS