STARTKLARE. Dette gleder vi oss virkelig til, sa friluftsgladingene og ekteparet Mari Kristin Johansen og Morten Selnes under fjellveimarsjen i fjor. Foto: Cato A. Hultmann
STARTKLARE. Dette gleder vi oss virkelig til, sa friluftsgladingene og ekteparet Mari Kristin Johansen og Morten Selnes under fjellveimarsjen i fjor.

Ingen sommer uten Fjellveimarsjen

Hvert år siden 1995 har folk samlet seg for å gå fra Bjørnmyr til Sjønstå. I år blir intet unntak.

Publisert Sist oppdatert

SULITJELMA: Fjellveimarsjen lørdag 29. juli har start mellom klokka 10 og 12. I motsetning til tidligere år, så går det ikke uss fra Sjønstå og til startstedet i Dråvika.

Arrangørene oppfordrer derfor de som vil være med å samkjøre, slik at alle kommer seg både fram og tilbake.

På Sjønstå er folkets hus åpent fra 11.30 og til 15.30. Det blir som tradisjonen tro selvsagt muligheter til å kjøpe seg litt av hvert der, og selvsagt møsbrømlefser.

Til å sikre driften

Det var i forbindelse med drift av Folkets hus på Sjønstå at Fjellveimarsjen kom til.

- Man solgte møsbrømlefser for å finansiere oppussing. Da fant vi ut at en marsj langs Fjellveien fra Bjørnmyr kunne være en god mulighet for å få enda mer folk dit, sa en av ildsjelene for marsjen, Edgar Wammervold til Saltenposten tilnake i 2018.

300 på det meste

Det er ingen tvil om at det å komme til Sulisdalen og gå fjellveimarsjen, det ar blitt et fast innslag for mange.

På det meste har det vært over 300 deltakere på den rundt en mil lange turen i slått natur.

Som et naturlig sluttpunkt for marsjen, ender deltakerne opp der det hele hadde sitt utgangspunkt, på Folkets hus på Sjønstå. Etter å ha gått en god tur i et ekte kulturlandskap.

Powered by Labrador CMS