HØSTET APPLAUS. Modellene ble godt mottatt av inne på Kaptein Larsen i vår. Foto: Victoria Finstad
HØSTET APPLAUS. Modellene ble godt mottatt av inne på Kaptein Larsen i vår.

Gjentar suksessen fra i vår

Det blir moteshow på hotellet i morgen, torsdag.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Klokka 19, starter showet hvor en rekke lokale butikker bidrar til å vise fram både juleantrekk, festantrekk, frisyrer, høstens og vinterens moter.

- Vi gjentar suksessen fra i april, da vi hadde show på Kaptein Larsen med mange besøkende, forteller Anita Jenssen og Hilde Dypaune i Markedsrådet.

Nå er showet flyttet til hotellet, hvor det er bedre plass.

- Cirka 15 lokale butikker bidrar, samt en rekke barne-, ungdom- og voksenmodeller. Modellene blir stylet av frisør, samt at blomsterbutikken Spire også er med. Tenk at man kan lage et smykke av blomster, sprudler Anita.

På hotellet går det selvsagt an å kjøpe en matbit eller noe å drikke. Nylig inviterte Markedsrådet til et kick-off seminar på Fauske for service-drivende, hvor det ble fullsatt konferansesal på hotellet.

- Vi som holder på med service trenger inspirasjon og ideer for nettopp å yte ekstra service overfor kundene våre, fortsetter damene.

Markedsrådet hadde leid inn to foredragsholdere: Butikkutvikler Gøril Florvaag og Cathrine Magnus fra Thon-gruppen. To veldig inspirerende damer som ivrer for lokal handel og god kundebehandling.

Powered by Labrador CMS