FEM MILLIONÆRER. Ingeborg Myhre kunne dele ut nesten tre millioner kroner til fem lotto-vinnere lørdag kveld, en av dem fra Fauske. Foto: Norsk Tipping
FEM MILLIONÆRER. Ingeborg Myhre kunne dele ut nesten tre millioner kroner til fem lotto-vinnere lørdag kveld, en av dem fra Fauske.

Fauskemann ble lottomillionær

En mann i 30-årene fra Fauske ble lotto-millionær lørdag kveld.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: – Ah, oboy. Ååå nå vet jeg nesten ikke hva jeg skal si. Jeg er i hvert fall veldig, veldig glad, var reaksjonen fra den rørte mannen i 30-årene fra Fauske da Norsk Tipping ringte ham.

Fem vinnere

Lørdagens pott var på 14,3 millioner kroner. Det ble fem heldige Lotto-vinnere som dermed får 2.862.925 kroner hver.

De hadde vinnerrekka 2-5-11-14-19-24-30.

To av vinnerne var fra Nordland, en mann fra Sandefjord, en fra Bærum og en kvinne fra Stavanger. Den siste fra Nordland hadde Norsk Tipping ikke fått tak i lørdag kveld.

Glad fauskemann

Mannen i 30-årene fra Fauske vet ikke helt hva pengene skal brukes på ennå, men han skal i alle fall bruke noe på reise.

- Jeg skulle kose meg med popcorn nå, så da får jeg nesten skeie ut med en cola til også, sier den glade millionæren og ler.

Flere heldige

Jan-Ivar (65) fra Sandefjord var en annen av kveldens heldige vinnere.

- Å du verden er det sant? Nå får jeg lyst til å begynne å grine. At det går an, dette skjer bare en gang i livet.

Han og kona hadde nettopp vært ute å spist da Norsk Tipping ringte. Han forteller at han ble helt skjelven da telefonen fra Hamar kom.

- Å bli millionær er bare midt i blinken. Vi ønsker å oppgradere leligheten, så nå er det bare å jakte på ny bolig, forteller den ferske Lotto-millionæren.

Fra Bærum

Mannen fra Bærum som vant hadde følgende reaksjon:

- Dette var litt av en beskjed å få. Jeg blir helt svett jeg nå, så jeg tror jeg må ta meg en dusj, forteller mannen i 50-årene og gliser.

Kona jublet også i bakgrunnen da telefonen fra Hamar kom lørdag kveld.

- Nå sitter hun og tar bilde av meg. Vi får feire litt ekstra i kveld, forteller mannen som leverte vinnerkupongen på mobil, mens han drakk morgenkaffen på terassen samme dag.

Skulle slutte

Damen fra Stavanger sier det føltes svært godt at hun prikket inn sju rette i kveld, fordi hun hadde bestemt seg for å aldri mer spille Lotte dersom hun ikke vant denne gangen.

-Ja det var morsomt, nå tror jeg på julenissen også. Og jeg må jo bare fortsette å spille nå, sier den lykkelige vinnere og ler.

Powered by Labrador CMS