TILBAKE. Isak Bø Rørnes er tilbake i blått, etter å ha spilt forrige sesong for Saltdalkameratene der han scoret 15 ganger. - Han gir oss både mer råskap og mer humør, sier trener Tom Erik Lund. Foto: Stig Bjørnar Karlsen
TILBAKE. Isak Bø Rørnes er tilbake i blått, etter å ha spilt forrige sesong for Saltdalkameratene der han scoret 15 ganger. - Han gir oss både mer råskap og mer humør, sier trener Tom Erik Lund.

Gode nyheter for Fauske/Sprint

Får to spennende spillere tilbake

Isak Bø Rørnes returnerer fra FKSK og Philip Hansen er tilbake i mål for Fauske/Sprint.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Isak (23) spilte forrige sesong for Saltdalkameratene der han scoret 11 mål i serien og fire i sluttspillet.

Han ga seg på A-laget i Sprint, der han har seks kamper, før seriestart i fjor, men var med en kort stund på rekruttlaget før han endte med Dragefossen stadion på Rognan som sin hjemmebane.

- Gir oss råskap

- Han er tilbake nå, og det er vi kjempefornøyde med. Gode spillere i området vårt ønsker vi skal spille for Fauske/Sprint, sier trener Tom Erik Lund.

- Isak har noen egenskaper som laget har manglet litt. Det går på råskapen og direkteheten i spillestilen. Han spiller med stor entusiasme og det er bra i kamp og ikke minst på trening, fortsetter han.

Positiv fyr

Å ha gode premissleverandører på trening er viktig og med Bø Rørnes er det alltid full trøkk og et ønske om å få til noe.

- Også når det gjelder å være en bakromstrussel, noe vi ikke har hatt like mye av i år, så er han god. Han tilfører kanskje ikke noe nytt, men noe ekstra, sier Lund videre.

- I tillegg er han en positiv fyr å ha i miljøet, en som skaper godt humør og positivitet rundt seg.

Ga seg i mål

Den andre spilleren det er snakk om det keeperen som både scoret mål i finalen og vant Grendecupen på Rognan i år, Philip Hansen (20).

- Han er en veldig spennende keepertype som har to A-kamper fra før - mot Rana og Hemnes. Etter sesongen 2019 var han lei av å stå i mål, men ble værende i klubben som utespiller på juniorlag og rekruttlag de to siste sesongene, sier Lund.

- Veldig fornøyde

I begge sesongene scoret han sju mål for klubben, og nå har han fått lysten tilbake på å stå i mål.

- Etter at Tobias (Olsen) dro har vi hatt bare én keeper, Brage Olsen, og brukt keepertrener Lars Jonas Hjemaas som backup. Når Philip nå har lyst til å fortsette er vi veldig glade for det. Han er en keeper som har kvaliteter og som vil utfordre Brage godt på trening framover, sier treneren.

- At han har vært utespiller i to år har utviklet det å være god med beina. Det liker vi, så dette blir spennende, sier Tom Erik Lund.

Powered by Labrador CMS