Blåfrost 2020:

Et av de mest innflytelsesrike norske bandene gjennom tidene.

Ingen trodde at Ricochets skulle gjøre comeback. Men nå er det smått utrolige skjedd, og i februar er de på Slipen.

Publisert Sist oppdatert

Øyvind Holthe er stolt over å ha fått Ricochets til Slipen.

RICOCHETS

Den 19. mars 2019 ble nyheten lansert om at Ricochets var tilbake på scenen. Allerede fem dager senere hadde vi signert dem til Blåfrost 2020. Slike muligheter kan nemlig ingen festivaler med respekt for seg selv la passere. Ei heller Øyafestivalen, Pstereo eller Bukta, som alle i sommer hadde gleden av å presentere et nærmest ufattelig bra live-band. Et band som ble trampeklappet ned av samtlige scener – og deretter møtt med maxiyatzy av anmelderne. “Den eneste feilen med denne konserten er at den ikke avsluttet festivalen”, skrev avisa Nordlys og gav 6 etter opptreden på Bukta.

Dagens utgave av Ricochets styres av Trond Andreassen, Knut-Øyvind Olsen og Svenn Poppe fra bandets storhetstid. De har fått med seg Fredrik Gretland (Sweden, The Cumshots m.m.) og Johan Edvardsson (Navigators og Tellusalie). Publikum på Blåfrost kan glede seg til et gjenhør med et band som sto for en rekke fantastiske konsertopplevelser i åra før og etter årtusenskiftet. De blanda garasjerockens råskap med melankoli og mørke på en helt egen måte. Vi gir de siste ordene til rockejournalist Egon Holstad:
«Deres albumtrilogi er noe av det mest tidløst bunnsolide som er laget av rock i Norden, og de kommer til å stå seg så lenge folk hører på rock. Men vi må heller ikke glemme at dette først og fremst var et liveband. De var så bra live at det tenderte til å være ubegripelig.»

Powered by Labrador CMS