TRAKK FOLK. «Ragnhilds drøm» på Graddholmen trakk publikum fra hele Salten. Det ble fulle tribuner både på lørdag og søndag. Totalt var det 1.500 som så forestillingene. Foto: Monica Johansen
TRAKK FOLK. «Ragnhilds drøm» på Graddholmen trakk publikum fra hele Salten. Det ble fulle tribuner både på lørdag og søndag. Totalt var det 1.500 som så forestillingene.

- Det har vært en fest

Arrangørene må klype seg i armen over suksessen «Ragnhilds drøm», som kan ha vært den siste oppsettingen av sagaspillet. SE BILDEGALLERI

Publisert Sist oppdatert

SKJERSTAD: Hele 1.500 hadde tatt turen til Skjerstad for å se på «Ragnhilds drøm» i helga.

- Vi er veldig fornøyde. Det har vært en fest, hele greia, sier Randolf Gryt, produsent og leder for oppsettinga av sagaspillet «Ragnhilds drøm».

SE BILDEGALLERI FRA SAGASPILLET!

Fulle forestillinger

Folk fra hele Salten-området hadde funnet veien til Skjerstad og Graddholmen, hvor stykket ifølge tradisjonen settes opp hvert tredje år. I år var det fire år siden sist, på grunn av manglende økonomisk støtte i fjor.

Været var så bra som det kunne bli, med sol fra blå himmel under forestillinga både fredag, lørdag og søndag. Til premieren på fredag kom det om lag 300 personer.

Mer enn forventet

Det utendørs amfiet var fullt både lørdag og søndag. Totalt var det rundt 1.500 som fikk se «Ragnhilds drøm».

- Det er litt bedre enn budsjettert, sier en svært fornøyd Randolv Gryt.

Planene var å sette opp en ny forestilling i 2017.

Men på grunn av at Bodø kommune har kuttet støtten til stiftelsen "Ragnhilds drøm" fra neste år, er det fare for at dette var det siste vi så til sagaspillet på Graddholmen.

Les mer om saken i Saltenposten tirsdag.

Powered by Labrador CMS