PÅ RØMMEN. Disse hundene kom gjennom Fauske-gata i tretida natt til tirsdag. Den ene ble påkjørt og den andre er skutt av viltnemda etter å ha drept et lam og skadet andre. Foto: Tipser
PÅ RØMMEN. Disse hundene kom gjennom Fauske-gata i tretida natt til tirsdag. Den ene ble påkjørt og den andre er skutt av viltnemda etter å ha drept et lam og skadet andre.

Avlivet løshund som drepte lam

To hunder på rømmen skapte trøbbel på Fauske i morgentimene.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: I tretida natt til tirsdag ble to huskyliknende blandingshunder observert i Fauske sentrum. De hadde klart å komme seg ut av sperringene der de hørte hjemme, og var på rømmen fram til i morgentimene.

- Da ble den ene funnet med skader i bakbena og kjørt til veterinær av den som meldte i fra. Den andre fikk vi etter hvert tilbakemelding om at hadde tatt seg til en bondegård utenfor Fauske og gått til angrep på lam, sier operasjonsleder Kai Eriksen i Salten politidistrikt.

Hunden drepte et lam og skadet andre, og ble avlivet av Viltnemda halv ni tirsdag morgen.

- Bonden sjekker nå resten av besetningen for skader, og det er opp til han om han ønsker å anmelde saken. Men det er klart at eieren skal ha kontroll på dyrene, sier Eriksen.

Powered by Labrador CMS