POPULÆR IDRETT. Håndballgruppa i Valnesfjord IL har mottatt prisen som Årets Klubb fra Norsk Håndballforening Region Nord. Her fra deltakelsen i Møbelringen Cup i Sandnessjøen i april. Arkivfoto: Sylvia Bredal
POPULÆR IDRETT. Håndballgruppa i Valnesfjord IL har mottatt prisen som Årets Klubb fra Norsk Håndballforening Region Nord. Her fra deltakelsen i Møbelringen Cup i Sandnessjøen i april. Arkivfoto: Sylvia Bredal

Årets håndballklubb er fra Valnesfjord

Norges håndballforbund har utnevnt håndballgruppa i Valnesfjord til «Årets klubb».

Publisert Sist oppdatert

VALNESFJORD: Valnesfjord er kåret til «Årets klubb» i Norges håndballforbund, region nord.

Prisen ble delt ut av håndballpresident Kåre Geir Lio i Tromsø.

- Dette er et resultat av god innsats fra både trenere og spillere. Vi føler oss rørt og stolt, uttaler representanter fra håndballgruppa på nettsiden valnesfjord.no.

Her er begrunnelsen:

«Vinneren denne sesongen er ikke av de aller største, men kan hende likevel den største såfremt man måler det i antall unger i forhold til grunnlaget. Klubben engasjerer nemlig over 100 unger med håndball, og grunnlaget i denne bygda er under 200.

Aktiviteten teller åtte lag i seriespill i ulike klasser. Klubben deltar aktivt også på Trenerskolen samt på de dommer- og trenerkurs som gjennomføres.

Gjennom nitidig arbeid over flere år og stadig økning av medlemsmasse, har dette også etter hvert begynt å generere resultater. Sist sesong ble klubben RM-vinner i klassen jenter 14 år og fikk jenter med på den regionale talentsamlinga i juni 2017.»

Powered by Labrador CMS