SØKER. Økonomisjef Ronny Seljeseth i Saltdal kommune, som nå er fungerende rådmann har nå søkt den ledige stillingen. Foto: Frank Øvrewall
SØKER. Økonomisjef Ronny Seljeseth i Saltdal kommune, som nå er fungerende rådmann har nå søkt den ledige stillingen.

10 vil bli rådmann i Saltdal

Fungerende rådmann Ronny Seljeseth (37) er en av de ti som har søkt stillingen som rådmann i Saltdal.

Publisert Sist oppdatert

SALTDAL: Av lokale søkere finner vi Øyvind Tvedt (56), som har vært direktør for Valnesfjord helsesportssenter.

Konflikter

To av søkerne har bakgrunn som rådmenn i andre kommuner, men der konflikter har ført til at de har måttet forlate stillingen.

Den ene er Lars Erik Moxnes(62)som har vært rådmann i Tydal og Namdalseid, og den andre er Egil M. Heitmann(51)som har vært rådmann i Ballangen.

Søkerlista

To av søkerne ønsker ikke sitt navn offentliggjort. Det er en kvinne på 60 år og en mann på 48 år.

Slik se søkrlista ut:

Arild Tjelle (50), Monotoring Officer, Klæbu
Bjørnar Iversen (54) – Daglig leder, Askim
Ronny Seljeseth (37) – Konst rådmann, Røkland
Egil M. Heitmann (51) - Daglig leder, Leknes
Kvinne (60)
Sanja Krvavac (32) – Psykolog, Røkland
Terje Jacobsen (54) – Rådmann, Tromsø
Mann (48)
Lars Erik Moxnes (62) – Rådgiver, Tydal
Øyvind Tvedt (56) – Direktør, Fauske

Powered by Labrador CMS