Astri Aspmo vant dameklassen i Trollberg løpet 2017. Foto: Espen Johansen
Astri Aspmo vant dameklassen i Trollberg løpet 2017.

Vant Trollbergløpet

Favorittene innfridde i mil-løpet på Laukslett lørdag.

Publisert Sist oppdatert

BEIARN: Astri og Marius Aspmo gjorde slik de fleste forventet, og vant Trollbergløpet 2017. Løpet trakk i år 168 deltakere.

– Det gikk greit, sier Astri etter å ha tatt enda et napp i vandrepokalen i det én mil lange Trollbergløpet på Laukslett i Beiarn lørdag.

Hun forteller at hun løper sånn cirka annen hver dag, og deltar i noen konkurranser i løpet av et år.

Seieren lørdag var aldeles suveren, og det vil hun gjerne at endrer seg.

– Det hadde vært artig med hardere konkurranse, sier hun, og sender utfordringen ti alle spreke jenter og damer i Salten.

Marius Aspmo vant herreklassen. Foto: Espen Johansen
Marius Aspmo vant herreklassen.

– I dag var det 168 startende. Det er brukbart. Men vi har veldig få i konkurranseklassene. 39 unge løpere deltar i Ungjoggen, mens de fleste er i trimklassen, sier Merete Leiråmo på vegne av arrangøren.

Kristina Hammernes (41) har ikke napp i vandrepokalen, men hun gjennomførte for 30. gang av 30 mulige lørdag.

– Dette er noe jeg passer på å få med meg. En gang krasjet det med en jobbtur til Warszawa, men det ordnet seg. Jobbturen ble flyttet, ler hun og kaller det god prioritering.

Kristina Hammernes har løpt alle utgavene av Trollbergløpet. Foto: Espen Johansen
Kristina Hammernes har løpt alle utgavene av Trollbergløpet.

– Jeg løper ikke så mye til vanlig, men går mye tur i fjellet, sier den spreke dama etter målgang.

Både konkurranseklassen, trimklassen og Ungjogg startet samtidig. Foto: Espen Johansen
Både konkurranseklassen, trimklassen og Ungjogg startet samtidig.

Les mer om løpet og se flere bilder i Saltenpostens papirutgave tirsdag 30. mai.

Powered by Labrador CMS