BIDRAR. Espen Brodersen Mærvoll er blant de mange artistene som ønsker å stille opp gratis på scena for en god sak. Foto: Espen Johansen
BIDRAR. Espen Brodersen Mærvoll er blant de mange artistene som ønsker å stille opp gratis på scena for en god sak.

Støttekonsert til inntekt for nye kinostoler:

- Torsdag braker det løs i kinosalen

(FAUSKE) Torsdag 3. juni klokken 19:00 braker det løs i Fauske Kino med støttekonsert til inntekt for nye kinostoler.

Publisert Sist oppdatert

Da stiller mange av Fauskes kjente kulturpersonligheter opp til dugnad for nye stoler i Fauske Kino. Absolutt alle, både artister og teknisk stab stiller opp gratis denne kvelden. Alle billettinntekter går således uavkortet til nye stoler i kinoen.

Stor interesse

Aksjonskomiteen kan fortelle at det har vært så stor interesse for å delta på konserten at de vil kjøre en ekstra konsert i løpet av høsten. De lover en helt forrykende bra konsert nå på torsdag.

God respons

Det har allerede vært god respons i næringslivet på Fauske, og aksjonskomiteen kan melde at de er svært optimistisk til at de skal kunne klare å nå sitt mål om å oppgradere kinosalen slik at den også kan benyttes til konferanser, teater, konserter og kino.

- Et aktivt konsert- og kulturliv er utvilsomt det aller beste bidrag til sosial læring, trivsel og identitet i kommunen, hevder Espen Melvik.

Dette er artistenene som du får oppleve på den før

Powered by Labrador CMS