INTRESSERT. Wiggo Bjur i Fauske Bluesklubb er blant søkerne på den nye stillingen som festivalansvarlig i kommunen. Foto: Bjørn L. Olsen
INTRESSERT. Wiggo Bjur i Fauske Bluesklubb er blant søkerne på den nye stillingen som festivalansvarlig i kommunen.

Ti vil bli festivalsjef

Saltenblues-sjef Wiggo Bjur er blant dem som vil være med å starte en helt ny festival på Fauske.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Da søknadsfristen på stillingen som festivalansvarlig i Fauske kommunen gikk ut søndag kveld hadde ti søkere meldt seg.

Blant søkerne finner vi blant annet Wiggo Bjur (56), som blant annet har lang erfaring med å arrangere Saltenbluesen på Fauske. I tillegg er han sentral i Fauske Bluesklubb.

Fra kulturlivet

På søkerlista står også Lars-Martin Hunstad (26) fra Fauske. Han jobber nå som frilansjournalist og vikar, men er også trommeslager i Inculcado.

Espen-André Melvik (58) er også en fra Fauske som har vært aktiv i kulturlivet lenge. Han var blant annet med på å starte opp julejammen og står selv ofte på scenen.

Ti søkere

Kultursjef Ketil Hugaas har et ønske om å stable på plass en egen festival på Fauske. I den anledning har kommunen søkt etter en entusiastisk person med stor arbeidskapasitet.

Planen er å planlegge, forberede og gjennomføre en helt ny festival i juli eller august.

Følgende har søkt på stillingen:

• Ørjan Strand (27), fra Bodø

• Lars-Martin Hunstad (26), fra Fauske

• Maria Piel (35), fra Fauske

• Tonje Koskinen (28), fra Fauske

• Wiggo Bjur (56), fra Fauske

• Espen-André Melvik (58), fra Fauske

• Bjørn Ivar Sjåfjell (45), fra Tverlandet

• Kristine Eldorsen (23), fra Porsgrunn

• Tone Anita Olsen (55), fra Trondheim

• Edvard Michailov Pettersen (22), fra Alvsvåg

Powered by Labrador CMS