KOMMER. Therese Johaug blir med å skaper skifest i Sultjelma. Hun kaster glans over Coop Nordland sitt barneskirenn under Kobberløpet 14. april. Dagen før er hun møter hun publikum på City Nord og avholder skiskole på Jakobsbakken.
KOMMER. Therese Johaug blir med å skaper skifest i Sultjelma. Hun kaster glans over Coop Nordland sitt barneskirenn under Kobberløpet 14. april. Dagen før er hun møter hun publikum på City Nord og avholder skiskole på Jakobsbakken.

Therese Johaug kommer til Kobberløpet

Johaug kaster glans over barneskirennet

Publisert Sist oppdatert

SULITJELMA: - Jeg gleder meg til å overvære det flotte arrangementet i nord, treffe nye menneskene og se naturen i Sulitjelma. Jeg har bare hørt positive ting om rennet fra andre løpere som har gått det, og opplevd rammen rundt det, sier Therese Johaug.

Det er nå klart at også Johaug kommer til Sulitjelma i forbindelse med Kobberløpet lørdag 14. april. Hun kommer til Bodø allerede førstkommende torsdag. Det er COOP Nordland som henter Therese og broren Karstein nordover.

- Vi gleder oss til å lage et arrangement med Therese for publikum på City Nord fredag formiddag. Senere på dagen skal Therese og broren Karstein gjennomføre skiskole for rundt 30 unge skitalenter fra Bodø, Fauske, Sulitjelma og Saltdal, sier Lars Arve Jakobsen, administrerende direktør i Coop Nordland.

Barneskirenn

- Johaug blir også til stede under 50-årsjubileet for Kobberløpet lørdag. Her vil hun medvirke ved Coop Nordland sitt barneskirenn, sier Jakobsen.

- Vi er uhyre stolte over at Therese Johaug har takket ja til å besøke Sulitjelma i forbindelse med Kobberløpet, sier Benn Eidissen. Eidissen Consult og Coop Nordland samarbeider om det sosiale opplegget rundt Thereses sitt besøk.

Størst

- Vårt ønske er at besøket skal motivere barn og unge til økt skiglede. Vi har fortsatt fokus på de yngste, og Therese Johaug er et meget godt forbilde, sier Jakobsen.

Coop direktøren framhever også de solide resultatene til den populære utøveren fra Dalsbygda.

- Etter at Marit Bjørgen la opp ved avslutningen av helgas NM i Alta, er det ingen av dagens aktive på kvinnesiden i norsk langrenn som er større enn Therese Johaug. Hun har helt utrolige syv VM-gull, hvorav tre er stafett-gull. Therese har også OL-medaljer i alle valører, samt imponerende 42 enkeltseire i verdenscupen. Til sammenligning har den svenske skidronningen Charlotte Kalla 10 enkeltseire i verdenscupen, sier Lars Arve Jakobsen.

Skikurs på Jakobsbakken

- Vi synes det er ekstra stas at unge skiløpere fra Innstranda IL, Fauske IL ski, IL Malm og IL Vinger fra Saltdalen får en eksklusiv skiskole med Therese og Karstein. Skiskolen blir gjennomført i samarbeid med Fjellfarer på Jakobsbakken fredag, dagen før Kobberløpet, sier Benn Eidissen. Eidissen takker Martin Johnsrud Sundby for at han har bidratt sterkt for at dette besøket ble mulig.

Håper på gjenvisitt

Besøket er stort for arrangørene i Sulitjelma.

- For oss i Kobberløpet og Sulis som skidestinasjon er det fantastisk å få besøk av hele ski-Norges Therese Johaug. På renndagen er vi fire dager unna at hun kunne ha deltatt i selve rennet, men at hun besøker oss er likevel stort. Vi skal sørge for at hun får lyst å komme tilbake til neste år å delta i Kobberløpet. Vi er svært takknemlig for at Coop Nordland har fått Therese Johaug til Kobberløpet sier Mona Mosti, daglig leder hos Kobberløpet.

Strålende værmelding

Arrangørene av Kobberløpet melder om rekordoppslutning.

- Vi har passert 650 påmeldte. Nå begynner vi å tro på at vi kan snuse på den magiske 1000-grensa. Slår værmeldingen til blir det sol fra klar himmel og vindstille både fredag og renndagen lørdag 14. april, sier Mona Mosti.

Powered by Labrador CMS