TUNG AVGJØRELSE.. Festivalsjef Gøran Aamodt (t.v.) i Parkenfestivalen og produsent Stian Andre Sakariassen Olsen var veldig fornøyde i fjor i Rensåsen, men i år har festivalen måttet tatt en historisk avgjørelse på grunn av været.

Må stenge hovedscenen på grunn av regnet som er ventet:

Skal du på Parken i dag, har festivalen dårlige nyheter 

Været gjør at hovedscenen Amfiet og Skogen-scenen stenges. Parkscenen og Svømmehallen scene holdes åpen.

Publisert Sist oppdatert

BODØ: Det melder festivalen selv fredag ettermiddag. På grunn av det enorme regnværet som er ventet fredag kveld, ser de seg nødt til å stenge amfiet der hovedscenen er, i tillegg til Skog-scenen. 

Dette er pressemeldingen fra Parkenfestivalen i sin helhet:

Verdens beste publikum!

Vi er fryktelig lei oss, men på bakgrunn av løpende dialog med meteorologer det siste døgnet er det gjort en faglig vurdering som betyr at vi ser oss nødt til å stenge Amfiet (Hovedscena) og Skogen i dag fredag den 15. august 2025.

Rapportene vi har på det været som er i vente, gjør at det ikke er teknisk forsvarlig å gjennomføre på disse scenene i dag fredag 15. august.

Hovedscena, Amfiet og Skogen stenges og kun kritisk personell får oppholde seg her. Dette handler ikke om sikkerhet for personell eller publikum, men at sikringstiltakene som må gjøres umuliggjør den tekniske produksjonen.

Dette betyr at Molly Sandén, Primal Scream og Faithless utgår, men Wolfmother avslutter Parkscenen.

De andre områdene (Parkscena, Svømmehallen Scene og SNN-loungen) er åpne for publikum og konsertene gjennomføres.

Morgendagen går som planlagt.

Dette er en forferdelig lei situasjon. Vi har i Parkens 19 års historie ikke opplevd en slik force majeure situasjon, men vi lytter selvsagt alltid til fagfolk selv om festivalhjertene våre blør.

Vi håper fremdeles å se dere i Rensåsparken i dag- vi og artistene skal gjøre alt i vår makt for å gi dere en Parkenfredag dere sent vil glemme. Vi gjør Svømmehallen scene til stående konsertscene.

Powered by Labrador CMS