DISKUSJON. Ramazan Temur i diskusjon med politipatruljen som fikk oppdraget med å stenge Minas på vegne av Fauske kommune. Foto: Tarjei Abelsen
DISKUSJON. Ramazan Temur i diskusjon med politipatruljen som fikk oppdraget med å stenge Minas på vegne av Fauske kommune.

Debatt:

- Saltenposten bør avslutte ”Minas-saken”

Her går man ukritisk god for en mann som har begått flere lovbrudd i sin forretningsdrift.

Publisert Sist oppdatert

Det har nærmest vært daglige artikler i avisen om Temur, ført i pennen av Tarjei Abelsen, hvorpå avisen fremstår som partisk. Dette bør man være uhyre forsiktig med, ikke minst når adm. dir i Saltenposten er Geir Olsen -som også er ny formann i Fauske AP ! (”jfr. Vær Varsom plakaten”)

Her går man ukritisk god for en mann som har begått flere lovbrudd i sin forretningsdrift, flere av nyere dato!

Man lar også Temur slippe til med utidig og feilaktig kritikk av lensmann Ronny Borge, mens man glatt overser at hans viktigste støttespiller (utenom advokaten) er i så måte alltid tilstedeværende lege Anne Godding.

Hun sitter i kommunestyret i Fauske, og har så vidt jeg vet ikke meldt seg inhabil i denne saken.

Når det gjelder Temurs iherdige advokat Øystein Olsen, får jeg assosiasjoner til mullah Krekar og Brynjar Melling!

Saltenposten klarer å formidle at det er synd på Ramazan Temur. De får ham til å framstå som en stakkarlig, forfulgt person som har måttet selge huset sitt.

Dette er ikke riktig. Temur har seg selv å takke.

Nå er det heller ikke slik at Temur står på bar bakke.

I tillegg er han eier av et hus på Fauske som brant ned for en kort tid tilbake. Her skal det bygges nytt hus for forsikringspengene.

Han har selv valgt å selge ettav sine hus, for å kjøpe eiendommen Stor-
gtata 78 på Fauske for 5,55 millioner kroner.

I tillegg driver han en frukt og grønt butikk.

Saltenposten har drevet med utagerende virksomhet ovenfor polititjenestemenn i Bodø for å få uttalelser i denne saken. I tillegg annet flisespikkeri om denne saken.

Nå bør det være nok. Temur har blitt dømt gjentatte ganger og det bør tas til etterretning. Han kan ikke få fortsette å inneha bevilling, da det ikke ser ut som han selv har tatt det alvorlig.

Takk og pris at vi har andre hyggelige og lovlydige bevertningssteder på Fauske. De vil iallfall jeg benytte meg av i framtida.

Kikki Petsas, Sulitjelma

Powered by Labrador CMS