BREEN. Sulitjelmabreen er med i Ti på topp for første gang. Turen er beregnet til fem-seks timer tur/retur, men anbefales ikke å tas tidlig på sommeren. Hittil er det 20 personer som har tatt turen, de fleste trolig på ski. Foto: Kåre J Pettersen
BREEN. Sulitjelmabreen er med i Ti på topp for første gang. Turen er beregnet til fem-seks timer tur/retur, men anbefales ikke å tas tidlig på sommeren. Hittil er det 20 personer som har tatt turen, de fleste trolig på ski.

Se hvilken topp som er mest besøkt

Over 650 personer er aktiv på Ti på topp

De ivrigste turgåerne har passert både 100 turer og 50 mil hittil i Ti på topp i Fauske.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Per onsdag 8. juli toppet Wenche Pettersen i Fauske kommune lista over flest turer med hele 119, én mer enn Line Wemberg.

Rita Sagnes følger tettest på de to med sine 102 turer.

13 på alle toppene

Hun har besøkt alle 15 toppene, mens Wemberg står med 14 ulike.

Wenche Pettersen har 11 topper til nå.

13 personer har vært på alle 15 så langt denne Ti på topp-sesongen.

Nesten 60 mil

De tre damene er også de som har tilbakelagt de lengste distansene.

Line Wemberg har ifølge Ti på topp gått 597 kilometer, Pettersen 577 og Sagnes 541.

Tuva på topp

Det er Tuvatoppen som er mest besøkt med 1.348 registrerte turer hittil.

Deretter følger Finneidvarden med 974, Storskarfjellet er besøkt 885 ganger, Holtanlia 802 og Rulengvatnet 738.

691 ganger har deltakere sjekket inn ved Okshola, 471 turer er gått til Harlifjellet og 401 til Bordet.

Vil øke framover

Så kommer Hømmervatnet med 200 turer, Mollyhytta 191, Rismålstuva 136, Kvalhornet 76, Midttinden 24 og Sulitjelmabreen 20 turer.

Flere av de sistnevnte vil nok merke betydelig oppsving etter hvert som sommeren gjør forholdene bedre.

Over 650 personer har gått én eller flere turer hittil i denne ti på topp-sesongen.

Powered by Labrador CMS