NYTT UTSEENDE. Slik som dette vil profileringen av det nye selskapet bli etter hvert som NSB-merkevaren skal fases ut.
NYTT UTSEENDE. Slik som dette vil profileringen av det nye selskapet bli etter hvert som NSB-merkevaren skal fases ut.

NSB og Nettbuss skifter drakt

I dag er dagen hvor NSB og Nettbuss blir til Vy.

Publisert Sist oppdatert

- Vi har gledet oss til å endelig ta i bruk det nye navnet vårt Vy, sier konsernsjef Geir Isaksen i en pressemelding.

NSBs nettsider er nå Vy.no, og NSB-appen blir til Vy-appen i natt. Arbeidet med å endre utseendet på busser, tog og bybiler starter.

Klart rundt årsskiftet

Appen vil se annerledes ut, men kundene kan bestille og finne togbilletter som før. Kundene kan også finne busstilbudet i appen og på nettsiden på de strekningene der Vy kjører både buss og tog.

Nettbuss sin app og nettbuss.no blir tilpasset Vy-designet, men vil leve side om side med Vy-appen og vy.no en stund til. Rundt årsskiftet blir hele buss- og togtilbudet samlet på vy.no og i Vy-appen.

En stor markedskampanje starter i dag, som vil bidra til å fortelle hva Vy tilbyr.

- Vi skal fortsette å jobbe hardt for å gi gode kundeopplevelser, og å gjøre det enklere å reise kollektivt og miljøvennlig. Nå skal vi fortelle kundene om bredden i hva vi tilbyr, hvem vi er og hvilke utfordringer vi vil være med og løse, sier Geir Isaksen.

Nytt design

Arbeidet med å endre bussdesignet starter nå. Det vil ta omtrent ett år før alle busser er omprofilerte. De 250 bybilene i Oslo får Vy-logo i løpet av våren. Arbeidet med å endre utseendet på togene starter i sommer, og vil ta to til tre år.

- Å endre utseendet på et tog tar tid og krever nøye planlegging. Derfor vil det ta tid før togene får ny design og logo, sier Geir Isaksen.

Nye uniformer

Rundt 8.000 medarbeidere i buss og tog får nye uniformer rundt årsskiftet. Alle medarbeiderne har fått mulighet til å gi sine innspill, og uniformene er utviklet i tett samarbeid med dem.

- Det er mange som gleder seg til å få ny uniform, og vi har fått mange positive tilbakemeldinger fra medarbeiderne. De setter spesielt pris på valgmulighetene, at uniformene har bedre kvalitet og et moderne snitt, og at det er mulig å velge fra en egen damekolleksjon, sier Isaksen.

Powered by Labrador CMS