STORE MENGDER. Det blir store mengder batteri når en ivrig klasse setter i gang i en nasjonal konkurransen. Vil du bidra, så blir både elevene, miljøet og naturen glade Foto: Sverre Breivik
STORE MENGDER. Det blir store mengder batteri når en ivrig klasse setter i gang i en nasjonal konkurransen. Vil du bidra, så blir både elevene, miljøet og naturen glade

Nå er miljøtiltaket Batterijakten 2022 i gang

I år varer batterijakten fra 14. mars til 3. april.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: I år varer batterijakten fra 14. mars til 3. april, opplyser Fauske kommune på sine nettsider.

- Kanskje får du besøk av noen fjerdeklassinger som ønsker å samle inn brukte batterier. Da kan det være greit å være forberedt, oppfordrer de og legger til at det er Miljøagentene som står bak aksjonen.

De som deltar i Batterijakten skal samle inn småbatterier fra husholdningene for gjenvinning. Husholdningsbatterier er små ikke-oppladbare batterier som du blant annet kan kjøpe på matbutikken.

- Husk å sette tape på polene før du gir batteriene til innsamlingen – da har du gjort ditt, oppfordres det.

Powered by Labrador CMS