MANGLER DELER. Ernstsen MC og Snøscooter på Rognan selger ulike kjøretøyer for terreng, også firehjulinger. Nå mistenker bedriften at noen tyver har vært på ferde og forsynt seg med deler fra både traktor og noen snøskutere. Foto: Ernstsen MC & Snøscooter
MANGLER DELER. Ernstsen MC og Snøscooter på Rognan selger ulike kjøretøyer for terreng, også firehjulinger. Nå mistenker bedriften at noen tyver har vært på ferde og forsynt seg med deler fra både traktor og noen snøskutere.

Mistenker tyveri av traktordeler

Ernstsen MC & Snøscooter på Rognan har kontaktet politiet etter å ha oppdaget at deler til traktor og snøskutere mangler.

Publisert Sist oppdatert

SALTDAL: Det er en oppgitt og forvilet melding Ernstsen MC og snøscooter legger ut på sosiale medier onsdag kveld, etter å ha oppdaget at utstyr mangler på butikkens uteområde.

- Hittil har vi vært forskånet for tyveri av utstyr som står på vårt område, både kunders og våre egne eiendeler. Men nå har vi oppdaget at det har blitt stjålet deler fra vår traktor og noen kundeskutere, skriver firmaet på sin Facebook-side.

Og det er helt spesifikke deler som mangler fra kjøretøyene.
- Om du har sett, hørt eller blitt tilbudt deler som Walker Evans dempere, ledningnett, tenningslås, instrumentpanel, eller Deutz-Fahr ECU'er. Eventuelt om dere vet noen som mangler disse spesifikke delene, så ta kontakt, oppfordrer de.

Ernstsen MC og Snøscooter utlover dusør i saken. De har også kontaktet politiet.
- De har vært her og tatt bilder og sett seg rundt på Rognan.

Powered by Labrador CMS