FORSVARER. Mannens forsvarer Tor Haug sier at hans klient ikke erkjenner straffskyld på noen av tiltalepostene. Foto: Stig Bjørnar Karlsen
FORSVARER. Mannens forsvarer Tor Haug sier at hans klient ikke erkjenner straffskyld på noen av tiltalepostene.

Mann fra Salten anklages for å ha voldtatt tre år gammel datter

En småbarnsfar i begynnelsen av 30-årene er tiltalt for å ha voldtatt sin egen datter da hun var to eller tre år gammel.

Publisert Sist oppdatert

SALTEN: Ifølge tiltalen, som statsadvokat Siv Remen har tatt ut, skal mannen, ved minst en anledning, ha voldtatt datteren sin som på tidspunktet for de angivelige overgrepene skal ha vært to eller tre år gammel.

Risikerer 21 år i fengsel

Mannen er også tiltalt for å ha oppbevart tre seksualiserte bilder av barn på PC-en.

Det siste tiltalepunktet dreier seg om at han skal ha brutt besøksforbudet han var ilagt mot sin tidligere samboer etter å ha sendt meldinger til henne for snart to år siden,

Hvis mannen blir dømt, kan han risikere 21 års fengsel for grov voldtekt av barn under fjorten år.

- For ille

Mannens forsvarer, Tor Haug, sier at hans klient ikke erkjenner straffskyld på noen av tiltalepostene.
– Jeg syns det er for ille at man skal gå inn i så gamle saker. Når den kommer opp, er det tre år siden handlingene skal ha skjedd, sier han til Avisa Nordland.

Haug mener at påtalemyndigheten burde sørget for å få saken opp på et langt tidligere tidspunkt av hensyn til tiltalte, fornærmede og alle som er pårørende i saken.

Statsadvokat Siv Remen sier til Avisa Nordland at tidsbruken skyldes problemer med analyse av en elektronisk enhet der de har hatt bistand fra Kripos.

- Til slutt valgte man å gå i retten med saken uten at analysen var ferdigstilt, opplyser hun til avisa.
Det er satt av to dager til behandling av saken i Salten og Lofoten tingrett i januar neste år.

Powered by Labrador CMS