Stillingen som enhetsleder for eiendom ble lyst ut på nytt, og fristen går ut i dag, mandag. Foto: Frida Kalbakk
Stillingen som enhetsleder for eiendom ble lyst ut på nytt, og fristen går ut i dag, mandag.

Kun to personer vil bli eiendomssjef

(FAUSKE) Fauske kommune har fått inn kun to søknader på stilling som enhetsleder for Fauske kommunale eiendommer.

Publisert Sist oppdatert

- Vi har utvidet fristen til mandag 9. desember. Det var bare to som søkte, ikke noe feil med kandidatene, men jeg har et ønske om at vi skal få inn noen flere kandidater, sier Trond Heimtun, kommunalsjef for eiendom, plan og samfunnsutvikling.

Hvorfor så få søkere, tror du?

- Det vil jeg ikke spekulere i, men det er en attraktiv stilling i kommunen og det er mye spennende som skjer. Men det kan være mange momenter som gjør at få søker, en ting vi har diskutert er at stillingsutlysninger nært jul er lite gunstig. Folk har mye å tenke på denne i tiden, og det har vi også erfart tidligere.

Heimtun får sier det ikke er gunstig at stillingen blir stående ubesatt en stund med det store arbeidstrykket de har.

- Så vi må se hvordan vi skal løse dette. Vi har fått signaler om at det er én eller to personer til som kan tenke seg å søke.

Øyvind Storli som har stillingen nå slutter 5. februar, men han har noe ferie igjen som skal tas ut..

Hva er de viktigste oppgavene i denne stillingen framover?

- Det ene er den daglige driften av Fauske kommunale eiendommer, og det er vidt spenn. Alt fra renhold, vedlikehold, parkering. Det er et enormt spenn. Det er også utviklingsprosjekter. Det er en interessant stilling, jeg har selv hatt den jobben.

I utlysningsteksten er det to prosjekt som trekkes fram: Blålysbygget og Familiens hus.

De to søkerne som søkte i første runde er:

Asbjørn Knutsen (60), ingeniør bosatt på Straumen.

Bernt Langås (55), daglig leder ieget selskap, bosatt i Bodø.

Powered by Labrador CMS