LJØNESKAILLEN. Vegard Hals som «Ljøneskaillen» var til å le seg ihjel av. Alle foto: Ole Kristian Andreassen
LJØNESKAILLEN. Vegard Hals som «Ljøneskaillen» var til å le seg ihjel av. Alle foto: Ole Kristian AndreassenFLOTT KONSERT. Breivik sangerlag med dirigent, Charlotte Jacobsen leverte en flott konsert, lørdag. Koret som har holdt på siden 1976, stilte med eget band og revy-innslag.SOLISTER. «Julen er her», er en vakker svensk vise. Her med Magnus Storå og Charlotte Espejord Jacobsen som solister.ETTER PAUSEN. «It`s hard to be a nissemann.»ELVIS. Torgeir Willumsen som Elvis look-alike. Ubetalelig»

- Helsesportssenter for skadet elg på Ljønes

- På Ljønes vil vi lage helsesportsenter for skadet elg i Salten, kunne Ljøneskaillen fortelle under konserten til Breivik sangerlag lørdag.

Publisert Sist oppdatert

SKJERSTAD: Med revyinnslag av høy klasse, og med en pausefigur til å le seg i hjel av, har Breivik sangerlag i år tatt adventskonserten til nye høyder.

Revyscene

Årets adventskonsert med Breivik sangerlag ble mye mer en bare en korkonsert. Som gjest på samfunnshuset lørdagskvelden, var det tidvis som om vi var hensatt til de store revyscener i West End og på Broadway.

Spesielt siden koret denne gang stilte med eget band, som besto av Magnus Storå på gitar, Morten Larsen på piano, Stig Wennberg på trommer og Even Høgset på bass.

«Når himlen faller ned»

Sangerlaget satte standard allerede etter andre melodi, «Når himlen faller ned» av Anne Grete Preus og med arrangement av Tove Kragset. Om ikke himmelen falt ned over samfunnshuset, falt det ned et tonedryss av vakre harmonier over publikum.

Derfor ble det naturlig at neste sang het «Walking in the air» - gående i luften. Som publikum kunne vi sveve.

Blue Christmas

På revyinnslaget «Blue Christmas» gjorde en kvintett som besto av Torgeir Willumsen som Elvis og Wanja Willumsen, Mette Schaer, Maren Lundal og Ragnhild Bendiksen som kordamer et flott inntrykk.

Deretter fulgte perlene på en snor: «Rocking Around rhe christmas tree» og «Et ord vart lys» med Randolf Gryt og Ole Setvik som solister, før koret tok pause.

Men det gjorde ikke Ljøneskaillen, gestaltet av Vegard Hals. For en figur!

Ljøneskaillen

For Ljøneskaillen sin del kunne kulturveien gjerne stoppe ved Ljønes, der det omsider er oppgangstider - så lenge man har hus. Bygdefolket er redd for å bli oppkjøpt (med klare paralleller til visse oppkjøp den siste tiden).

- Nå vil vi på Ljønes lage helsesportsenter for skadet elg i Salten, i samarbeid med folk på Kvikstad og Hoset. På dette senteret på cirka 16.000 kvadratmeter vil vi operere og rehabilitere skadet elg, slik at vi kan tilbakeføre den til skogen - før neste jakttid. Interimstyre er dannet i samarbeid med oppdrettsnæringen, kunne Ljøneskaillen fortelle til stor applaus.

Etter pausen

Så kom Breivik sangerlag igjen på scenen med «Santa Baby» med akapellasang. Lystig og glad med rene harmonier i denne melodien av, Joan Jarvits, Phil Springer og Tony Springer.

Som før pausen var det bare for publikum å lene seg tilbake og nyte flott korsang. «Mary Did you Know?», «Kviskre ei bønn» og «It's hard to be a Nissemann» med Torgeir Willumsen som solist.

Solister

«Se førr et vær det e» ble et av konsertens høydepunkter med tekst av Terje Nilsen og med Wanja Willumsen og Steffen Johansen som solister. Flott gestaltet som forelsket par.

På melodien «Julen er her», en svensk vise av Billy Butt og Sølve Rydell, var Magnus Storå og Charlotte Espejord Jacobsen flinke solister.

- La oss ta hverandres hender når Julen er her, sang de nydelig.

Storbyen til Breivik

Breivik sangerlag avsluttet med «Farytale of New York» og med ett kom storbyen til bygda.

Som det lød i teksten «And the bells are ringing out for Christmas day» og «Do they show its christmas time again». Det gjorde Breivik sangerlag så det rakk andre lørdag i advent. Med andre ord, beste lørdagskveld på lenge.

Breivik sangerlag ble stiftet i 1976.

Powered by Labrador CMS