TRIBUTE. Elias Dypaune sitt dansecrew, bak fra venstre Kristoffer Ludvigsen, Andreas Moland, Joakim Helgesen, Rakel Tollånes Karlsen, Håkon Helgesen. Fremst fra venstre Hedda Seljeås, Arthur Chappellaz, Isabell Skjellhaug, Synne Jacobsen, Ingrid Næstby. Foto: Heidi Nygård Pedersen/Dans Fauske
TRIBUTE. Elias Dypaune sitt dansecrew, bak fra venstre Kristoffer Ludvigsen, Andreas Moland, Joakim Helgesen, Rakel Tollånes Karlsen, Håkon Helgesen. Fremst fra venstre Hedda Seljeås, Arthur Chappellaz, Isabell Skjellhaug, Synne Jacobsen, Ingrid Næstby.

Hedret Elias med dansenummer og minnevideo

Dans Fauske framførte en tribute-dans for Elias Dypaune under sitt danseshow i helga.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Det var et spesielt danseshow som ble satt opp i Fauske idrettshall lørdag 1. juni. Elias Dypaune, som omkom i en bilulykke 7. februar, var dypt savnet av sine meddansere. De ønsket å hedre sin dyktige dansekollega, og det gjorde de med både dans og film.

- Tungt og rart

Hans faste dansepartner gjennom 11 år, Isabell Skjellhaug (19) hadde tatt initiativ til å lage en film om Elias, med minner fra årene med dans. Filmen ble vist på storskjerm under lørdagens danseshow, og det var Stian André Olsen som sto for produksjonen.

- Det er kjempetungt, og skikkelig rart å være her i dag, det er ikke det samme i det hele tatt. Sist gang vi var her og danset sammen, var under danseshowet i 2017. I dag var jeg den eneste her som ikke hadde min partner, sier en tankefull Isabell Skjellhaug.

Høyt opp i VM

Hun har lagt proffdansinga på hylla og er nå i førstegangstjeneste i Luftforsvaret før hun skal starte på sykepleien til høsten.

Se videoer fra showet: The greatest show

Elias satset lenge hardt på å bli en god danser, og var på landslaget i stilarten boogie woogie. Sammen med Isabell har han stått mange ganger på seierspallen i både VM og EM.

STORT SAVN. Elias Dypaune og Isabell Skjellhaug var faste dansepartnere gjennom 11 år.
STORT SAVN. Elias Dypaune og Isabell Skjellhaug var faste dansepartnere gjennom 11 år.

- Hva er ditt beste minne fra denne tida, Isabell?

- Det må være VM i Sveits i 2016, da vi danset den siste konkurransen i lag. Vi har aldri danset så bra noen gang, og har aldri vært så fornøyd etter en dans. Vi gikk begge for seier, men havnet på en 4. plass. Vi var så skuffet, mimrer Isabell med et smil.

Wootie Boogie

Hun syns det er et veldig godt minne uansett, og det var låten "Wootie Boogie" de danset til da de var så nær å bli verdensmestere.

Elias sine dansekolleger i Dans Fauske danset nettopp denne dansen for publikum i Fauske idrettshall lørdag, for å hedre sin savnede dansepartner og venn. Elias sin søster Jesie, som er med i dansegruppa Streetjazz, tente et lys for storebroren.

Powered by Labrador CMS