VANT FOR NORGE. Lisa Mari Jensen (innfelt) fra Rognan gikk til topps da Elisabeth Utheim Klaveness fra Fauske bommet på sitt svar i Alle mot 1 på NRK. Foto: NRK/Rognan Barneskole
VANT FOR NORGE. Lisa Mari Jensen (innfelt) fra Rognan gikk til topps da Elisabeth Utheim Klaveness fra Fauske bommet på sitt svar i Alle mot 1 på NRK.

Gikk til topps i Alle mot 1:

- Greit med 45.000 kroner for å ikke dra på Blåfrost

Da Elisabeth Utheim Klaveness fra Fauske bommet på sitt svar i NRK-programmet lørdag kveld, vant Lisa Mari Jensen fra Rognan vinnersummen i stedet.

Publisert Sist oppdatert

INDRE SALTEN: Elisabeth Utheim Klaveness bor i dag på Elverum, men kommer opprinnelig fra Fauske.

Hun gjorde sine saker i Alle mot 1, hvor konseptet går på at i ni direktesendte programmer blir en deltaker i studio og seerne der hjemme presentert for mange ulike eksperimenter som de skal gjette utfallet av. TV-seerne kan prøve å komme nærmest riktig svar ved å spille via en egen gratisapp.

Deltakerens svar blir målt opp mot snittet av svarene som kommer inn fra hele landet. Hvem kommer nærmest fasiten, deltakeren eller Norge?

Bommet

I lørdagens program greide ikke Utheim Klaveness å svare rett på spørsmålet om hvor lang tid det tok å skifte fire dekk på en Golf, og Norges deltakere hadde tippet nærmere det rette svaret.

Det åpnet for at en av de mange registerte på appen til Alle mot 1 skulle vinne premien på 45.000 kroner.

Slappet av

Hjemme på Rognan satt Lisa Mari Jensen å slappet av med familien i stedet for å være på festival som mange andre gjorde i helga.

- Vi har spilt med ungene på appen ganske lenge, og jeg måtte faktisk oppdatere den på nytt og legge inn mer informasjon i går, forteller hun til Saltenposten.

Like før ni ringte det et ukjent nummer og kunne fortelle at Jensen var en av tre perosner som var trukket ut til å ha muligheten til å vinne om personen på TV bommet på sitt svar.

- Så ringte de på nytt senere i programmet, og da måtte vi bare sitte og holde linja i fall det skulle gå sånn at hun svarte feil. Så det var jo litt merkelig å håpe på det, men jammen gikk det veien til slutt, ler Jensen.

Ikke bestemt

- Har du en plan for hva du skal bruke pengene på?

- Det er jo litt av en bonus, så vi får vel finne på noe hyggelig med familien. Det drypper nok litt på ungene, sier den glade vinneren.

Powered by Labrador CMS