SATTE PUNKTUM. Trioen Matilde Erica Pernille Hansen, Tilde Meisfjord og Nora Zahlsen (alle 15) høstet fortjent applaus etter framføringen av 'Hvis verden', godt kjent og tidligere sunget av blant andre Frida Ånnevik og Chris Holsten. Foto: Kenneth Strømsvåg
SATTE PUNKTUM. Trioen Matilde Erica Pernille Hansen, Tilde Meisfjord og Nora Zahlsen (alle 15) høstet fortjent applaus etter framføringen av "Hvis verden", godt kjent og tidligere sunget av blant andre Frida Ånnevik og Chris Holsten.

Gnistrende punktum for en kveld å minnes med UKM i Sørfold

Publikum adlød konferansierenes ordre om å fiske fram og tenne lyset på mobiltelefonen. Det satte en solid prikk over i-en for finalenummeret i festkvelden på Straumen.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: 11 musikkinnslag fra scenen og ett via film i form av en musikkvideo. To festlige kortfilmer. Kunstutstilling i foajéen i blandet en fristende kafé og lidderlig spennende loddsalg. Og et publikum som forventet - og fikk - solid underholdning.

Jo da. Der hersker ikke snev av tvil. UKM-festen på Straumen lørdag kveld leverte varene og vel så det.

MOBIL-LYST. Det ble stemningsfullt da konferansier-korpset oppfordret publikum til å tenne lyset på mobiltelefonen under finalelåta i UKM på Straumen lørdag kveld. Foto: Kenneth Strømsvåg
MOBIL-LYST. Det ble stemningsfullt da konferansier-korpset oppfordret publikum til å tenne lyset på mobiltelefonen under finalelåta i UKM på Straumen lørdag kveld.

I et regn av lys

Trioen Nora og Matilde ft. Tilde fikk avslutte det hele, med en knakende fin servering av "Hvis verden". Akkompagnert av en sal lyst opp av villige publikummere og enda mer villige mobiltelefoner.

- Det var altså så fint å se fra scenen der vi sto. Dette har vært kjempegøy og en veldig fin kveld, sier de tre i et slags salig kor.

Matilde hadde også jobben som en av fire konferansierer som ledet de frammøtte gjennom den halvannen time lange seansen på prikkfritt vis.

- Jeg har gledet meg så lenge til dette. Det er artig å være med, vi har det morsomt sammen, henger med venner og får mye hjelp til at alt skal bli så bra som mulig. Og det ble det jo, nær stråler Matilde Erica Pernille Hansen.

DECIBEL I MENGDER. GucciGuitarBand spanderte en 'Alien Blues' på publikum. I bandet: Isak Sjågård Pettersen på trommer (17), Jennifer Mohaug på gitar (13), Joakim Strand Mathisen på bass (12). Andreas Hopland Berger bidro også på gitar. Foto: Kenneth Strømsvåg
DECIBEL I MENGDER. GucciGuitarBand spanderte en "Alien Blues" på publikum. I bandet: Isak Sjågård Pettersen på trommer (17), Jennifer Mohaug på gitar (13), Joakim Strand Mathisen på bass (12). Andreas Hopland Berger bidro også på gitar.

Mer moro sammen

Tilde Meisfjord sørget for piano-akkompagnement under duetten. For Matilde og Nora Zahlsen ble 2022-versjonen av UKM en slags gjenopplevelse av riktig "gamle dager".

- Vi sang duett sammen også da vi var 10-11 år gamle. Da gikk det i "Hei", en låt fra Ravi. Så dette var virkelig gøy å gjøre igjen, og jeg synes den satt godt, den fine låta vi sang i kveld.

Tilde her og der

Tilde Meisfjord hadde nok å henge pianofingrene i gjennom UKM-seansen lørdag, i rådhussalen på Straumen. Hun hadde rett og slett jobben med å være husband. Det betød traktering av såvel piano som trommesettet.

- Hun er så grei og sier aldri nei, så vi kan alltid stole på Tilde. UKM i kveld hadde blitt fattigere uten henne, konkluderer Nora og Matilde.

STILTE UT KUNST. Miriam Elvira Reiss (15) og Jenny Thuv (16) spilte på flere strenger i rådhussalen. De opptrådte begge på scenen med sang og de stilte ut egen kunst i foajeen. Foto: Kenneth Strømsvåg
STILTE UT KUNST. Miriam Elvira Reiss (15) og Jenny Thuv (16) spilte på flere strenger i rådhussalen. De opptrådte begge på scenen med sang og de stilte ut egen kunst i foajeen.

Allsidig tospann

I foajéen kunne publikum i pausen blant annet ta kunstverkene til Jenny Thuv (16) og Miriam Elvira Reiss (15) nærmere i øyensyn.

- Vi har gått for å skape keramiske verker, og resultatet ser du jo her. Og så er det også sånn at vi har fått pynte opp her i foajéen, så det var et artig oppdrag, sier Jenny, som sammen med Miriam også sørget for artistenes ve og vel - som artistverter - og også håndteringen av sosiale medier.

HELE GJENGEN. Her er alle de unge som bidro til å skape suveren stemning fra scenen i rådhussalen under UKM Sørfold. Foto: Kenneth Strømsvåg
HELE GJENGEN. Her er alle de unge som bidro til å skape suveren stemning fra scenen i rådhussalen under UKM Sørfold.

Null nerver

Ikke mindre enn fire unge sjeler hadde fått oppdraget med å lose de frammøtte stødig gjennom kveldens program. De to yngste ble spøkefullt introdusert som "småttingene" av "gæmlis-duoen" Maya Eliassen og Matilde Erica Pernille Hansen.

NULL STRESS. Ti minutter før UKM-starten tok konferansierene Olivia Sophie Andreassen (11) og Emma Helmine Eliassen (12) seg tid til en prat og en dose knipsings. Foto: Kenneth Strømsvåg
NULL STRESS. Ti minutter før UKM-starten tok konferansierene Olivia Sophie Andreassen (11) og Emma Helmine Eliassen (12) seg tid til en prat og en dose knipsings.

- Vi meldte oss selv til jobben, fordi dette hørtes spennende ut. Vi har full kontroll, altså. Dette skal gå bare helt supert, smilte Olivia Sophie Andreassen (11) like før det hele skulle ta til.

- Nervøs?

- Ikke i det hele tatt, svarte Emma Helmine Eliassen.

- Helt sikker?

- Veldig veldig sikker, parerte Olivia.

Mer fra Ung kultur møtes-kvelden på Straumen blir å finne både på nett og i en papiravis nær deg sånn nokså plutselig. Da blir det også lagt ut en film med glimt fra alle opptredener lørdag kveld.

Powered by Labrador CMS