MARKERTE SEG. Michelle Walle Thomas gjorde fem flotte mål i kampen mot andrelaget til Tromsø-studentene (TSI)
MARKERTE SEG. Michelle Walle Thomas gjorde fem flotte mål i kampen mot andrelaget til Tromsø-studentene (TSI)BESTE SPILLER. Keeper Hanne Jensen ble kåret til kampens beste spiller. Hun reddet mange skudd i fra TSI.FORNØYD. Trener Geir Ove Kjellbakk kunne være fornøyd med lørdagens kamper på hjemmebane.BEGYNTE ETTER JUL. Trude Håkonsen (liggende) markerte seg på på banen, og er en av spillerne som har kommet til i stallen først etter jul.

Gjorde jobben sin på hjemmebane

Rognan IL spilte uavgjort mot førstelaget til Tromsø-studentene. Andre-kampen mot andrelaget ble det trygg seier.

Publisert Sist oppdatert

SALTDAL: - Jeg er veldig fornøyd med dagen, smiler trener Geir Ove Kjellbakk rett etter kamp nummer to. Bjellene runger i fra tribunen, og jentene hans smiler og klemmer hverandre.

På tavla bak dem står det 28-20 til hjemmelaget.

Beseiret før

TSI har Rognan slått på bortebane også, men Kjellbakk sier at førstelaget deres er sterkt.

- Det forklarer at det blir uavgjort 19-19, tidligere i dag. De har en keeper som har spilt i eliteserien, og som det er vanskelig å skåre på.

Andrelaget til TSI som vi fulgte klokka 17, ledet Rognan-jentene over i fra nærmest start. Med god fart, kjappe pasninger og fine finter, så kom målene også. Trude Håkonsen var måltørst, med det var også Michelle Walle Thomas og søstrene Røli Karlsen (Helene og Hanne).

God i mål

TSI smøg seg inn på i slutten av førsteomgangen og til pause var stillingen 12-10 til Rognan.

I andreomgangen dro Rognan i fra og økte raskt ledelsen. I tillegg gjorde Hanne Jensen i mål en veldig god kamp og hadde mange fine redninger. Hun ble også kåret til banens beste spiller.

Michelle skåret flest mål for Rognan med sine seks, men høyest på skåringslista ble Ragni Hågensen på TSI med syv mål. Trude skåret fem og det gjorde også Hanne og Helene.

Mange spillere

Kjellbakk har hele 24 spillere i stallen, og det er seks mere enn ved oppstarten sist høst. Flere jenter er kommet til utover i sesongen, blant andre Trude Håkonsen som begynte etter jul.

- Det er både artig og litt utfordrende at vi har så mange. Men vi har en åpen dialog oss mellom, og god stemning i gruppa, så det det blir ikke stor ståhei om det blir lite spilletid på noen. Vi må se an motstanderne litt.

Tøff kamp

I dag, søndag møter jentene den sterke motstanderen Ankenes.

- Vi tapte så det søngte sist, men denne gangen møter de hardere motstand, for vi er bedre trent nå, sier Kjellbakk.

Kampen begynner 1230. Neste kamphelg blir 12.-13. mars til Alta, deretter gjenstår det bare hjemmekamper.

Midt på tabellen

For øvrig ligger Rognan-laget midt på tabellen, og det er også etter lagets målsetning.

- Vi håper på topp fem-plassering ved sesongslutt, smiler Kjellbakk som roser publikum for massiv støtte og heiing under kampene.

Første kampen var det vel 200 tilskuere, mens det på andrekampen var litt færre.

Hele dagen

Med Pudde som speaker lystrer publikum. Mannen var for øvrig hele lørdagen i hallen, og dømte første kamp kvart på ni på morgenen.

- I dag ble det fem kamper med dømming og to med roping (speaker) Jeg gjør jo dette mest av lyst, men også litt plikt, siden jeg har en datter som spiller håndball.

Se også bildeserie

Powered by Labrador CMS