TRAPPER NED. Svend Håvard Bakken gir seg som assistenttrener og leder av sportslig utvalg i Fauske/Sprint, men fortsetter som sonetrener i Nordland fotballkrets. Foto: Stig Bjørnar Karlsen
TRAPPER NED. Svend Håvard Bakken gir seg som assistenttrener og leder av sportslig utvalg i Fauske/Sprint, men fortsetter som sonetrener i Nordland fotballkrets.

Gir seg i Sprint

Svend Håvard Bakken (46) gir seg som assistenttrener på A-laget og som leder av sportslig utvalg.

Publisert Sist oppdatert

- Vi takker Svend Håvard for den gode jobben som er gjort og ønsker lykke til videre som blant annet sonetrener for Indre Salten.

Bakken har opp gjennom årene hatt en rekke roller i klubben og trent både junior-lag og A-lag.

- Det er ingen dramatikk i dette. Jeg ønsker bare å bruke litt mindre tid på fotballen en periode, sier Bakken.

Frigjøre tid

Han har vært mye involvert, ofte i flere roller, over lang tid og ønsker nå å frigjøre noe av den tiden til andre ting.

Bakken sitter fra i høst av også i kommunestyret i hjemkommunen Sørfold.

- Jeg har hatt kjempefine opplevelser i Sprint. Det er en fin klubb og jeg har jobbet med flotte folk, sier han.

Fortsetter i kretsen

Foldværingen er sonetrener i Nordland fotballkrets, og har vært ansvarlig for Indre Salten. Det skal han fortsette med.

- Det er spennende med de unge spillerne, og å få jobbe med de som vil mest og er kommet lengst. Vi ser at de yngste trener mer og bedre, og med hall både på Fauske og Rognan ser jeg positivt på framtiden. Det begynner å bli en stund siden vi klart å få fram en proffspiller, den siste var vel Per Magnus Steiring. Det blir spennende å se når den neste kommer, sier Svend Håvard Bakken.

Ønsket med videre

Daglig leder og A-lagstrener i Fauske/Sprint, Tom Erik Lund, sier at Bakken sin avtale som del av trenerteamet gikk ut, men at han var ønsket med videre.

- Jeg og vi respekterer selvsagt hans avgjørelse. Rollen som leder av sportslig utvalg hadde han i kraft av å representere A-laget i det utvalget, så der var det en sammenheng, sier Lund.

- Skal man være trener så tar det tid, og da må man velge å gjøre mindre av noe annet. Jeg skjønner som sagt Svend Håvard sitt valg, selv om jeg gjerne skulle hatt han med videre, legger han til.

Ingen bråhast

Klubben skal nå finne nye folk til rollene.

- På A-laget holder Peter Skau og jeg det i gang. Kanskje får vi inn én til, men vi har det ikke travlet. Skal noen inn, så må dte være noen kan bidrar positivt i gruppa og er et godt supplement til oss. Muligheten er der, men som sagt er det ingen bråhast, sier Lund videre.

Se på formen

Når det kommer til rollen som leder av sportslig utvalg, så har klubben noen følere ute.

Man skal også se på hvilken form det skal være på den biten framover. Tidligere har man også hatt løsningen med én sportslig leder.

- I utgangspunktet konstituerer sportslig utvalg seg selv, dersom det skal fortsette i dagens form.

Trenere klare

I tillegg er det nå avklart trenerteam for juinor/rekruttlaget for 2020.

Det arbeidet skal ledes av hovedtrener Ståle Pettersen, som får med seg Geir Sørlie som assistentrener kommende sesong.

Powered by Labrador CMS