HÅNDBALL-LEDER. Stephan Olsen bruker mange timer i uka på enten jobben på Nexans, eller somr leder for håndballgruppa i Rognan idrettslag. Foto: Stig Bjørnar Karlsen
HÅNDBALL-LEDER. Stephan Olsen bruker mange timer i uka på enten jobben på Nexans, eller somr leder for håndballgruppa i Rognan idrettslag.

Fyller opp Saltdalshallen

Håndball er så stor idrett på Rognan at de stort sett fyller hele uka i Saltdalshallen.

Publisert Sist oppdatert

SALTDAL: Med nærmere 20 lag i seriespill er det fullt kjør hver dag. De har tilbud til alle årsklasser på jentesiden og det er guttelag i 14- og 11-årsklasen.

Stephan Olsen ble tidligere i år ny leder av håndballguppa, som er den største aktiviteten i Rognan idrettslag.

Stor aktivitet

Klubben har i tillegg har ski, turn og paraidrett med til sammen ganske mange deltagere, spesielt turn er mange.

Mens håndball holder til i Saltdalshallen, har turngruppa sine treninger i Saltdalkameratenes nye hall.
Det er stor håndballaktivitet, men håndballgruppas flaggskip, damelaget i 3.divisjon, de får fortsatt ikke lov å drive håndballtrening med fullkontakt.

Usikkerhet

- Dette laget skulle normalt vært i gang med sesongen, men har ikke kommet i gang med trening ennå, særlig på grunn av usikkerheten. Når kommer de i gang? Blir det seriespill i det hele tatt? Blir det halv serie?

- Mange holder seg i god form med egentrening, og de sju spillerne som er under 20 år, de er i full gang. De er på jenter 19-laget i et samarbeid med Valnesfjord, sier Stephan Olsen.

Takket nei

Rognans damelag trenes av Beate Oseng og Anne Karin Bangfil, og har i mange år hevdet seg i nordnorsk håndball.

Forrige sesong skulle de spille kvalifisering for opprykk, men kvalik-kampene ble avlyst på grunn av korona og Rognan takket nei til opprykk i den situasjonen.

Powered by Labrador CMS