STOR GAVE. Sparebank 1 ved Geir Terje Hansen, kunne overrekke 1,5 millioner kroner til nytt klubbhus på Finneid. Foto: Stig Bjørnar Karlsen
STOR GAVE. Sparebank 1 ved Geir Terje Hansen, kunne overrekke 1,5 millioner kroner til nytt klubbhus på Finneid.

Finneid IL bygger klubbhus, banken betaler halvparten

Finneid idrettslag bygger nytt klubbhus til 3 millioner kroner. Sparebank 1 Nord-Norge betaler halvparten av beløpet, 1,5 millioner kroner.

Publisert Sist oppdatert

Det var en glad og stolt leder i Finneid idrettslag, Truls Aanstad, som kunne presentere prosjektet en pressekonferanse i Sparebankens lokaler tirsdag.

- De andre store idrettslagene i Fauske har klubblokaler, og vi ser hva det betyr, sa han, og viste til at de får møtelokale for 50, kjøkken og toaletter. Mangel på toaletter har vært et problem. Om ikke skolen tilfeldigvis har vært åpen, har skogen i området vært benyttet. Det er ingen heldig løsning.

I underetasjen er det planlagt garderobeanlegg, men det er ikke helt sikkert det står klart når bygget åpner, noe de håper skal skje i 2020. Byggestart håper de på til høsten.
Geir Terje Hansen i Sparebank 1 sier at Finneid har framstått som en ny klubb med klare planer. Derfor kommer de tilbake som sponsor denne gang med en treårskontrakt.

I tillegg kommer 1,5 million fra bankens prosjekt Samfunnsløfte.
Det er det største prosjektet vi har hatt i Fauske, sier Geir Terje Hansen. Bygget er prosjektert av Varde Bygg, også det delvis som sponsing.

Powered by Labrador CMS