FORNØYD. Anniken Skjelstad på oppløpssiden etter fem kilometer i Saltdalsløpet. Her high fiver hun med sønnen Håkon Wilhelm Lind (4). Foto: Tarjei Abelsen
FORNØYD. Anniken Skjelstad på oppløpssiden etter fem kilometer i Saltdalsløpet. Her high fiver hun med sønnen Håkon Wilhelm Lind (4).

- Er en standard Bodøværing som er i stor i kjeften, men ikke så snar å spreng

Team Sofa har fullført sitt første Saltdalsløp, og selv om det var vondt så satser de på enda bedre deltakelse til neste år.

Publisert Sist oppdatert

- Team Sofa er for dem som ikke har tren noe, som kommer rett fra sofaen eller bare ikke er så sprek. Vi er med for å prøve å bli aktiv, sier Anniken Skjelstad.

Sammen med Guro Nordvik utgjorde hun den voksne satsingen til Team Sofa, men også fem barn var i sving under årets Saltdalsløp.

TEAM SOFA. Denne gjenge trosset dårlig form og stilte til start på Saltdalsløpet 2019. Fra venstre:Anders Nordvik (7), Guro Nordvik, Malin Hasselbergsen Nordvik (9), Anniken Skjelstad (29) med Emil ALxander Lind (1) på ryggen, Håvard Lind (29), og Håkon Wilhelm Lind (4). Foto: Tarjei Abelsen
TEAM SOFA. Denne gjenge trosset dårlig form og stilte til start på Saltdalsløpet 2019. Fra venstre:Anders Nordvik (7), Guro Nordvik, Malin Hasselbergsen Nordvik (9), Anniken Skjelstad (29) med Emil ALxander Lind (1) på ryggen, Håvard Lind (29), og Håkon Wilhelm Lind (4).

Dørstokkmila

- Dørstokkmila er hardt representert hos oss, men det er litt artig å være med. Vi har vår egen heia-gjeng som sitter i en sofa underveis i løpet, sier Skjelstad.

Opprinnelig kommer hun fra Bodø, men hun har samboer og barn i Saltdal og har bodd i bygda de siste tre årene.

SAMMEN. Denne gjengen fra øvre Saltdal gjorde noe ekstra ut av Saltdalsløpet, og hadde heiagjeng underveis. Foto: Tarjei Abelsen
SAMMEN. Denne gjengen fra øvre Saltdal gjorde noe ekstra ut av Saltdalsløpet, og hadde heiagjeng underveis.

- Du kan si jeg er en standard Bodøværing som er stor i kjeften, men jeg er ikke så "snar å spreng", sier Skjelstad.

Sammen med Guro Nordvik var målet for dagen å fullføre fem kilometeren.

- Siden tiden sikkert ikke blir så bra, så håper vi det blir lett å slå den til neste år, flirer Skjelstad.

KLAR. Det gjøres klar til start for stor og små. Foto: Tarjei Abelsen
KLAR. Det gjøres klar til start for stor og små.

Utrent

- Jeg skal springe på grunn av henne, sier Guro Nordvik og peker på Skjelstad.

- Vi måta en utfordring når den kommer og være med når det skjer noe, sier Nordvik.

Mannen hennes hadde gitt klar beskjed om at sisteplass ville være et nederlag.

OPPLØP. Guro Nordvik til venstre, passerer målstreken i sitt første Saltdalsløp. Foto: Tarjei Abelsen
OPPLØP. Guro Nordvik til venstre, passerer målstreken i sitt første Saltdalsløp.

- Men jeg er fornøyd bare jeg kommer i mål, sier Nordvik.

- Har du trent noe?

- Haha, nei.

Ondt

TUNGT. Det var ikke tvil om at det kostet krefter å komme i mål for Anniken Skjelstad. Foto: Tarjei Abelsen
TUNGT. Det var ikke tvil om at det kostet krefter å komme i mål for Anniken Skjelstad.

Anniken Skjelstad var på forhånd litt redd for å løpe seg bort, men både hun og Guro kom seg fram til målstreken på kunstgressbanen på Vensmoen.

De to var blant over 100 startende i fem og ti kilomter-klassen. I tillegg var det rundt 20-30 barn som løp barneløpet rundt banen.

- Det var ondt, men jeg heiv meg ikke ned i en sofa på veien. Jeg sprang meg ikke bort heller, men tida kan nok bare bli bedre til neste år, slo Skjelstad fast etter løpet.

KLAR. Det gjøres klar til start for stor og små. Foto: Tarjei Abelsen
KLAR. Det gjøres klar til start for stor og små.

Konkurranse

Til start i løpet var det også en lang rekke sterke løpere. Ti kilometeren ble ikke uventet vunnet av løpskometen Sondre Skjelvik fra Bodø. På plassene etter fulgte Morten Kilen og Ludvik Almli-Solheim. Sistnevnte var desidert yngst i toppen fra klasse 13 år.

- Hans løp var dagens sterkeste prestasjon, uten tvil, sa vinneren Skjelvik til publikum under premieutdelingen.

Fem kilomteren ble vunnet av Håvard Beddari, etterfulgt av Ketil Bjørnstad og Christ Aleksander Støvset.

Hele resultatlista kan du finne her.

Powered by Labrador CMS