FOKUS. Blikket framover og fokus på teknikken. Kine kjenner løypene godt og vet at bakken ut fra stadion er harde. Foto: Espen Johansen
FOKUS. Blikket framover og fokus på teknikken. Kine kjenner løypene godt og vet at bakken ut fra stadion er harde.

- En kjempeopplevelse å gå her

Kine Sofie Eliassen fra Fauske havnet midt på resultatlista og hadde en kjempefin fredag på Hovedlandsrennet.

Publisert Sist oppdatert

FAUSKE: Kine er den eneste lokale jenta som går Hovedlandsrennet på hjemmebane. I tillegg har Fauske IL med to gutter og Valnesfjord én.

Sånn høvelig

- Det gikk sånn høvelig bra, smilte en sliten Kine etter å ha gått i mål i J16-klassen på fredagens klassisk-renn.

Harde løyper

Føret var supert, men uansett om hun har gått løypene her i mange år, så er de fortsatt tunge.

- Mye oppover i starten, men det visste jeg jo på forhånd, sier hun.

Pappa Arild og Roy Helskog får masse skryt for å ha smurt kjempegode ski til henne.

- Gøy med mye folk

- Det er gøy at det er så mye folk her. Tror aldri det har vært så mange. Under NM var det jo flere tilskuere da, men det er utrolig mange løpere her nå, sa hun.

I hennes klasse var det 172 påmeldte og 155 som fullførte. Kine havnet midt på - på en 80. plass.

Blir med på alt

I dag er det sprint og kanskje også langrennscross for Kine og de andre.

- Det kommer an på om man går videre på sprinten. Jeg blir med på alt jeg kan bli med på, sier hun.

Stafetter søndag

Søndag er det stafett og der setter man sammen lagene etter løpene på lørdag, så Kine vet ikke ennå hvem hun skal gå den sammen med.

Kristoffer Hagenes fra Valnesfjord gikk inn til 113. plass, mens Petter Grahn Wangberg ble nummer 232.

Lørdag og søndag er det nye muligheter i Klungsetmarka.

Powered by Labrador CMS