BEKREFTER FUNN. Innsatsleder Mathias Djupvik har vært på stedet hele tirsdag. Nå melder politiet i Nordland at den savnede er funnet omkommet. Foto: Stig Bjørnar Karlsen
BEKREFTER FUNN. Innsatsleder Mathias Djupvik har vært på stedet hele tirsdag. Nå melder politiet i Nordland at den savnede er funnet omkommet.

Leteaksjonen i Saltdal:

Den savnede er funnet omkommet

Etter en natt og én dags leting, er det nå bekreftet at den savnede Asbjørn Magne Maarnes er funnet omkommet.

Publisert Sist oppdatert

SALTDAL: I forbindelse med søk etter saknede Asbjørn Magne Maarnes ble det klokken 1530 gjort funn av en omkommet person i søkeområdet i Saltdal.

Det melder politiet i en pressemelding.

- Det er bekreftet at det er saknede Maarnes som er funnet. Politiet gjør undersøkelser på stedet, men det er ingen grunn til å anta at dødsfallet skyldes noe kriminelt. Avdøde vil rutinemessig bli obdusert for å fastslå dødsårsaken. Pårørende er varslet, melder politiet i Nordland.

Asbjørn Magne Maarnes har vært savnet siden tidlig ettermiddag mandag. Politiet fikk meldingen fra de pårørende om at Maarnes ikke var kommet til rette klokken 20:00 på kvelden.

Store mannskap har vært ute og lett hele natta, både til fots og med drone og helikopter.

Powered by Labrador CMS