FEIRER GEVINSTEN. Aleksander Andal Løkås feirer vinnerlykken med en god øl og en liten akevitt, og planlegger nå å kjøpe hus og starte pensjonssparing.
FEIRER GEVINSTEN. Aleksander Andal Løkås feirer vinnerlykken med en god øl og en liten akevitt, og planlegger nå å kjøpe hus og starte pensjonssparing.

Fersk lottomillionær fra Sulis:

Aleksander (28) feirer med en liten akevitt og vil starte pensjonssparing

Aleksander Andal Løkås var helt skjelven da han fikk den utrolige beskjeden fra Norsk tipping.

Publisert Sist oppdatert

SULITJELMA: Den unge lottomillionæren fra Sulitjelma, Aleksander Andal Løkås (28) trodde knapt det han hørte, da han fikk beskjeden fra Norsk tipping om at han har vunnet 3.455.170 kroner.
- Tuller du? Jeg har aldri vunnet så mye penger før. Jeg blir jo helt skjelven, sier 28-åringen.

Hva han skal bruke pengene til, har han klart for seg.
- Nå skal jeg nedbetale gjeld og sette inn en del penger i pensjonssparing, samt se etter et hus. Dette var moro! Nå må jeg fortelle de gode nyhetene til foreldrene mine, sier 28-åringen som også har tenkt å feire gevinsten,

- Til feiring blir det nok en god øl og en liten akevitt i kveld, sier en svært så fornøyd Aleksander Andal Løkås til Norsk tipping.

Ifølge Norsk tipping er det i kveld fire Lotto-spillere som kan krølle tærne i fryd. De fire vant alle en premie på 3.455.170 kroner hver og får en myk start på hverdagen etter sommerferien.
De fire er fra Fauske i Nordland, Oslo, Verdal i Trøndelag og Jessheim i Akershus.

Powered by Labrador CMS