UNDERHOLDT. Kulturskoleelever fra Røsvik skole synger på TV-aksjonskvelden. Alle foto: Birgitte Gleinsvåg
UNDERHOLDT. Kulturskoleelever fra Røsvik skole synger på TV-aksjonskvelden. Alle foto: Birgitte GleinsvågPØLSER. Simen Engan og Thea Frismo sørger for varme pølser.GODT RESULTAT. Andreas Wold Gleinsvåg selger årer til Bjørg Hansen. Bak står Berit Weider. Til sammen kom det inn over 15.000 kroner på åresalg og kaffesalg.SPILLER. Hedda Kjær Olsen på piano, lærer Anders Bjørknes i midten og Henrik Hausmann akkompagnerer sangkoret.

Aksjonerte for Regnskogfondet

Elevene i Røsvik har hatt aksjonskveld i forbindelse med årets tv-aksjon.

Publisert Sist oppdatert

SØRFOLD: Et nesten fullsatt samfunnshus fikk høre om Regnskogfondet og mer til.

Samfunnshuset var nydelig pyntet med ulike sommerfugler fra regnskogen. Disse hadde alle elevene på skolen har vært med på å lage. 5. og 6 trinn stod for pyntingen.

Sang Sting

Mellomtrinnet åpnet aksjonskvelden med en melodi av Sting og deretter hadde de temainnslag om Regnskogfondet.

De fortalte også historikken bak NRKs TV-aksjon som har foregått siden 1974. I år er det Regnskogfondet som får pengene.

Årets aksjon skal bidra til å redde noen av de største regnskogene vi har i Brasil, DR Kongo, Peru og Ny -Guinea. Det skal skje i et nært samarbeid med menneskene som bor der.

Solgte kaker

Etter at 5. og 6. trinn hadde fortalt fakta om hvorfor regnskogene må bevares, underholdt kulturskoleelever fra Røsvik med nydelig pianospill og flott sang.

Elevene hadde i forkant bakt skuffkaker som ble solgt i pausen. Kaffe, saft, skuffkaker og pølser med brød gikk unna.

I tillegg hadde alle foreldrene sponset gevinster til et stort åresalg som ble avholdt i kaffepausen.

15.000 kr

Alle inntektene gikk i kveld til TV-aksjonen. Det innsamlede beløpet på Røsvik skoles aksjonskveld ble 15.402 kroner.

Det er 3.450 kroner mer enn i fjor og det tilsvarer 327,70 kroner per elev som går på skolen, noe som må sies å være et fantastisk resultat.

Røsvik skole vil takke alle som kom i kveld og bidro til et så flott resultat.

Powered by Labrador CMS