Publisert: 30.01.2010 kl. 04:00
FAUSKE: Fauske Lysverk har gått inn med sponsormidler for over 600.000 kroner for at de nye NM-løypene i Klungsetmarka skulle få lys så raskt som mulig.
- Men det er for Fauske og brukerne av løypa vi går inn med dette, ikke i forbindelse med NM, understreker administrerende direktør i Fauske Lysverk, Ove Sørdahl, til Saltenposten.
Sammen med Hans Henrik Holmvik og Petter Grønås i NM-komiteen er han glad for at de nyanlagte løypene i skogen i Klungsetmarka har fått lys.
- Nå mangler vi bare snøen, så er alt klart til bruk i løypene, sier Sørdahl.
Firmaet BICC har sponset en god del av kablingen som er brukt i løypa.
I bruk
Til tross for at snøen glimer med sitt fravær, er det mange som har tatt de nye løypene i bruk som turarena.
- Jeg er ofte her opp for å gå en tur, og det er svært sjelden jeg ikke har selskap av andre turgåere. Nå er det også mulighet for å gå om kvelden, og da tror jeg nok at enda flere vil ta i bruk anlegget, sier Holmvik
