– Vi er storfornøyde med å få Pateys Pipe til Fauske, de er et veldig spennende band å få med seg for de som virkelig setter pris på dyktige musikere, sier Øystein Gangstøe i Fauske Bluesklubb til Saltenposten.
Publisert: 03.02.2012 kl. 10:56 , Endret: 03.02.2012 kl. 10:59
Musikerne i Pateys Pipe har erfaring siden slutten av 70-tallet, og blir betegnet som et band med veldig stort musikalsk talent. De består av fire velkjente musikere som alle har til felles å ha spilt i Bryggerigangen Bluesband.
Tilsammen har de bidratt på mer enn 100 plateinnspillinger i Norge med artister som spenner fra Big Chief Jazzband, Terje Rypdal og Jan Garbarek til Halvdan Sivertsen, Alex og Knutsen og Ludvigsen.
– Pateys Pipe kommer til Fauske med de beste skussmål fra andre bluesklubber i Norge, og det er jo nesten som en lydmann blir litt nervøs av så dyktige musikere som dette, sier Gøngstøe som skal styre spakene under lørdagens konsert.
Foruten å spille den tradisjonelle bluesen, ser også Pateys Pipe mot både jazz og funk i sine låter.
– Det er ingen tvil om at opplevelsen av denne gjengen blir stor, det er bare å komme seg på Fagers på lørdag, sier Gangstøe til Saltenposten.
