Flere personer ble skadet i en kjedekollisjon på Saltfjellet mandag ettermiddag.
Publisert: 08.03.2010 kl. 15:10 , Endret: 09.03.2010 kl. 08:12
Kollisjonen skjedde like nord for Polarsirkelsenteret litt før klokken 15.00 mandag.
Operasjonsleder i politiet, Geir Håland, bekreftet først at det var tre trailere, en mobilkran og tre personbiler involvert i ulykken. Senere ble det klart at antall kjøretøyer i ulykken var over ti.
Det ble først oppgitt at to personer hadde blitt skadet. Også dette tallet er høyere, men det var ikke snakk om livstruende skader. De to hardest skadde ble fraktet til sykehus i Bodø og Mo i Rana.
- Ulykken skjedde mens vi kolonnekjørte over fjellet, sier Terje Lekang, en av bilistene som var på tur over fjellet.
- Vi burde ikke kjørt. Det var alt for dårlige forhold,mener han.
Lekang sier at en person skal ha sittet fast en god stund før han ble hentet ut og fraktet bort i ambulanse.
Både politi og ambulanse rykket ut fra Rognan. Redningshelikopter er også kalt ut, men kunne ikke lande på ulykkesstedet grunnet det dårlige været.
