Publisert: 09.02.2010 kl. 03:00
FAUSKE: Det var Jørgens bilde "Rock`n Roll" som ble kåret til Årets bilde under Laugskonkurransen til Nord-Norges Fotograflaug under årsmøtet i Bodø 3. februar.
Bildet er av Ellen Kildal og Valter Jacobsen i Dans Fauske og ble tatt i forbindelse med reklame til deres NM i fjor høst.
- Det var en morsom og interessant fotoseanse med to veldig spenstige modeller, sier den etter hvert meget erfarne fotografen fra Fauske.
Hard konkurranse
Det sendes inn bilder til juryen gjennom hele året, og det er et sted rundt 40 bilder som når den endelige bedømmingen. Der var det altså Jørgens bilde som nådde høyest.
- Det er klart at det er morsomt at det arbeidet man gjør blir satt pris på slik som dette. Man prøver jo alltid å få fram det best mulige bildet, og det er en god følelse når man lykkes med det, sier Holst.
På grunn av dette sender Holst kun inn kundebilder, og ikke bilder laget spesielt til konkurransen.
- Det blir veldig konstruert hvis man skal lage et eget opplegg for å gjøre det godt i en konkurranse. Jeg foretrekker å prøve å gjøre så gode bilder for de jeg har oppdrag for at de kan vinne, sier Holst.
Marmorbruddet
Bildet ble tatt i fjor høst etter at det ble klart at Dans Fauske trengte bilder til markedsføringen av NM-arrangement i november i fjor.
- Bildene ble tatt i løpet av skumringen, og vi brukte to eksterne lyskilder for å få fram effekten i de ekstreme posisjonene som Valter og Ellen gjorde. Både de og jeg er veldig godt fornøyde med resultatet, sier Jørgen Holst avslutningsvis.
