Publisert: 03.11.2008 kl. 12:07
FAUSKE: Dekkmann sine lokaler er totalskadd og det er mange sikkerhetsfaktorer som må gjennomgås før det vil bli aktuelt å ta seg inn i lokalene.
- Per nu har vi satt i gang en taktisk etterforskning. Det vil bli foretatt avhør, og vurdert hvordan det skal gåes fram for å sikre beviser på branntomta, sier Wiggo Øvergård på Fauske lensmannskontor.
To utbrente biler, en utbrent firhjuling og smeltede vegger vitner om en enorm varmeutvikling under brannen på torsdag. Det er fortsatt usikkert hvor store tap brannen påfører Dekkmann.
- Bygget er enda utilgjengelig for klarlegging av årsaken til brannen, men vi regner med å komme i gang med det i løpet av dagen, sier vara brannsjef Fred Ove Oppsjø i Salten Brann IKS.
Han er fornøyd med jobben som ble gjort i forhold til sikring av brannstedet, og evakurering.
- Det ble tidlig klart at det var utilrådelig å ha folk i området, og evakuering og sikring av brannstedet gikk helt etter boka, sier Oppsjø.
