Ny Blåfrost-leder

Anne Drage ble onsdag kveld valgt til ny styreleder i Blåfrostfestivalen. Foto: Espen Johansen

Anne Drage er valgt til ny styreleder i Blåfrostfestivalen. Hun overtar en festival som gikk med 150.000 kroner i overskudd i 2010.

Frida Kalbakk

Publisert: 25.03.2010 kl. 09:59 , Endret: 26.03.2010 kl. 11:27

- Det er veldig ferskt dette her, så jeg har ikke laget noe program for opplegget enda, sier Anne Drage.

Drage forteller at hun har vært med i Blåfrost-styret i mange år og ser frem til nok et spennende år for festivalen.

- Nå gjelder det å ta det hele et steg videre. Det er utrolig mye jobb, men utrolig mye artig også, sier hun.

Hun forteller at det er hele staben som gjør jobben sammen.

- Jeg liker ikke å profilere meg selv. Vi er ti personer i styret. I tillegg har vi bookinggruppen og masse frivillige, sier hun.

Drage sier hun er veldig fornøyd med styret, og at hun ser frem til kommende festival med både spenning og glede.

- Styret er samstemt og har en veldig god kjemi. Og vi har en intensjon hvor vi vil skape noe for alle, uansett alder, sier hun.

På årsmøtet for Blåfrost onsdag kveld fikk styremedlemmene en forenklet oversikt over hvordan regnskapet ser ut. Det var særdeles gode nyheter.

– Festivalregnskapet går i pluss, og det viser nå et overskudd på omlag 150.000 kroner, sier Geir Testad.

I går kveld gikk han av som styreleder, med flagget til topps.

Geir Testad forteller at han som styreleder overtok et underskudd på 200.000 kroner for to år siden. Tallene ble ikke veldig mye bedre etter festivalen 2009. Også da gikk festivalen med et stygt minus.

– Det er skummelt ikke å vite hvordan det går. Vi valgte å satse stort i år, men vi hadde absolutt ingen garantier, sier Testad.

Styret i Blåfrostfestivalen består nå av følgende personer: Anne Drage, Geir Testad, Kurt Ove Bjørnli, Ragnhild Høgseth, Anita Paulsen, Tore Amundsen, Øivind Holthe, Morten Bangfil, Ellen Solheim og Ronny Sortland.

Tips en venn
 

Skriv din kommentar

Tittel *

Kommentar *

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Saltenposten ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Spiller på økomoteshow

Christel Alsos skal spille en intimkonsert på norsk folkemuseum tirsdag 7. september. Les mer

Flere arbeidsledige

I løpet av august har det blitt flere arbeidsledige, så vel i Indre Salten som i resten av Nordland. Les mer

Mønsåskanna berget Næringsbrygga

Da mønsåskanne ble feiret på Fauske Handelspark, sørget de også for å få på plass de siste 90.000 kronene til næringsbrygga. Les mer

Over 70 år i Ap

Bjarne Hagen (88) og Thorvald Grønås (86) har begge over 70 års medlemskap i Arbeiderpartiet. I dag blir de hedret. Les mer

Sikret pallplass i NM

Roadracingtalentet Lasse Pedersen fra Kvarv i Sørfold kronet en lang sesong på motorsykkelen med en sterk tredjeplass sammenlagt i NM. Les mer

Nok et dårlig rypeår

Rypebestanden nord for Saltfjellet er minst like dårlig i høst som i fjor. Les mer

Melbus kom til rette

Fjordingen Melbus ble funnet onsdag kveld på Klungset, etter at han rømte avgårde uten rytter tirsdag kveld. Les mer

Hus brant ned

Et ubebodd hus i Karbøl sør for Misvær brant ned til grunnen natt til onsdag. Les mer

Tar sikkerhet på alvor

Onsdag formiddag gikk 70-80 barn over gangfelt og veier. De skulle lære å være tydelige i trafikkbildet. Les mer

Får hjelp av TV-snekker

I kveld kan du se Cathrine Sørensen fra Fauske og hennes familie i TVNorges nye serie "Sinnasnekkeren". Les mer

Løslot voldtektsiktede

De to unge svenskene som ble pågrepet etter melding om voldtekt på Rognan lørdag kveld, ble løslatt mandag ettermiddag. Les mer

Elkem Salten kan bli solgt

De ansatte ved Elkem Salten venter i spenning på om de får nye eiere. Les mer 2

Relaterte artikler

Nå vil Blåfrost ta Slipen

Blåfrostfestivalen vil bygge et permanent hjem for festivalen i det gamle Drageverftet ?Slipen?. Les mer 2

 

Spiller på økomoteshow

Christel Alsos skal spille en intimkonsert på norsk folkemuseum tirsdag 7. september. Les mer

 

Ny rekord i Beiarn

Gråværet til tross, Villmarksdagan satte ny publikumsrekord igjen. Les mer

Satte fyr på Fauske

Too Far Gone skapte fest i Fauske-gata fredag kveld. Les mer

 

De unge rocket Fauske

Rundt 400 publikummere fikk med seg hele eller deler av konserten med lokale band torsdag kveld. Les mer 4

Strengemestre

Hallgeir Pedersen og Domonique Di Piazza imponerte stort på intimkonserten i Høyforsmoen kapell. Les mer

Klart for utekonsert

Værgudene holder sin hånd over kveldens Laksehailljkonsert, som kan framvise et stjernegalleri Les mer

Magisk urpremiere

Den sjette Jazzcampen ble åpnet med en magisk forestilling tirsdag kveld. Les mer

Endelig kom rockebingen

En fornøyd ungdomsklubbleder Gunn Lisbeth Pedersen kunne tirsdag sette nøkkelen i døra på den nye rockebingen bak Ungdommens hus. Les mer

Busser folk til konsert

I år er det mulig å ta buss både fra Fauske og Bodø til Laksehailljkonserten i Beiarn. Les mer

Æ åpner Træna

Erling Ramskjell, også kjent som Æ, åpner Trænafestivalen med en kirkekonsert - akkurat som bestilt. Les mer

 
Tracker image