Imponert over ungdomsband

Øystein Gangstøe i Fauske bluesklubb er imponert over ungdomsbandene i kommunene.

Publisert: 03.03.2008 kl. 10:19 , Endret: 03.03.2008 kl. 10:51

- Det kom mer folk enn vi trodde. Ungdomsbandene har utviklet seg fortere og enda bedre enn vi trodde, og Bedrock bluesband var bedre enn sist vi hørte dem.

Blant de som imponerte på Fagers var Hege Stien (t.h.) og Natalie Storjord fra Sulitjelma. Dessuten spilte Betrayed, Feijk, Camarilla og Royal Rockers.

Konserten ble avsluttet med Bedrock bluesband fra Østlandet, vinnere av en konkurranse på den største bluesfestialen i Norge, Notodden. Premien er en Norgesturné, og lørdag var turen kommet til Fauske.

- For Fauske bluesklubb er det viktig å få gode nasjonale artister som Bedrock, men det er også viktig å få god rekruttering. Denne lørdagen fikk vi begge deler, sier Øystein Gangstøe.

Han er en erfaren musiker som har denne klare - Det gror godt i musikkmiljøet i Indre Salten. Alle disse bandene kan godt bli gode voksenband. Det er et potensial i alle fem konseptene.

Sykkelungdom får treningstilbud

Fra torsdag blir det sykkeltrening for ungdom på Fauske. Les mer

Håndballkamp på Rognan

Junkeren møter Bardu i Saltdalshallen søndag. Les mer

Stopp for skiløype

Foreløpig er det ikke penger til å kjøre opp løyper i det store utfartsområdet fra Fridal og mot Sætervatn i vinter. Les mer 1

Pateys Pipe opptrer på Fagers

– Vi er storfornøyde med å få Pateys Pipe til Fauske, de er et veldig spennende band å få med seg for de som virkelig setter pris på dyktige musikere, sier Øystein Gangstøe i Fauske Bluesklubb til Saltenposten. Les mer

Gode snøforhold i Sulis-fjellene

Statskog Fjelltjenesten kan melde om gode snø- og skiforhold i deler av Indre Salten. Les mer

Kjedekollisjon på Fauske

Fire biler var involvert i en kjedekollisjon ved Omars auto på Fauske torsdag formiddag Les mer

Bøter verre enn prikker

Bøter er omtrent dobbelt så skremmende som prikkbelastning for norske bilister, viser en ny undersøkelse. Les mer

Flytter festivalen

Årets Mons Petter-festival flyttes med en hel uke. Les mer

Elgpåkjørsel i Saltdal

Onsdag kveld ble en elg påkjørt og skadet på Brenne i Saltdal. Les mer

FKSK dropper A-lag

Klubben vil ikke drive rovdrift på guttespillere og juniorer. Enig? Si din mening. Les mer

Fortsatt ikke avhørt

Den 39 år gamle mannen som er siktet etter brannen i Sulitjelma 2. juledag, er fortsatt ikke blitt avhørt. Les mer

Foreslår ferger døgnet rundt

For E6 Mørsvikbotn-Ballangen anbefales utbygging av vei og døgnåpent fergetilbud. Les mer

Fejk holder konsert sammen med Camarilla i kinosalen på Fauske i slutten av april. Foto: Stig Bjørnar KArlsen

Flytter festivalen

Årets Mons Petter-festival flyttes med en hel uke. Les mer

 

Honningbarna-trommis omkom i bilulykke

Anders Askildsen Eikås (20) døde natt til tirsdag. Arrangørene av Blåfrost mottok budskapet med stor sorg. Les mer

Søk om kulturstipend

I fjor fikk fauskebandet Inculcado kulturstipend. Nå ønsker kommunen nye søkere. Les mer

 

Øver inn nytt materiale

Rognankompaniet er på plass i hovedstaden for å øve inn noen nye numre til showet. Les mer

Kristian Park kan bli "The Voice"

Fredag er det premiere på "The Voice - Norges beste stemme" på TV2. Blant de 114 som er plukket ut til å være med, er Kristian Park. Les mer

Spiller i Oslo i kveld

Noen hørte Partycompagniet spille i Brønnøysund i november, og i kveld er de hyret inn i Oslo. Les mer

Musikalsk helg på hotellet

Vil du utvikle deg musikalsk, eller går du med en dirigent i magen? Da er Fauske hotell stedet. Les mer

Ragnhild fikk Spellemannpris

Ragnhild Furebotten kunne lørdag juble over sin andre Spellemannpris. Les mer

Mer Musikk-quiz

Robin Bertheussen og Knut Folkestad lader spørrekanonen med nye spørsmål. Les mer

Pogo Pops til Blåfrost

Blåfrost får super-erstattere til The Love Connection, som kanselleres. Les mer

 
Tracker image